Artykuły

Warszawa. Pojedynek o serca i kwiaty

Przed nami kolejna edycja Bitwy Tenorów na Róże. Jak co roku czterech zdolnych, młodych śpiewaków stoczy przyjacielską potyczkę o uznanie publiczności.

Dopełnieniem pięknej walki będą znakomite śpiewaczki, które wykonają z tenorami porywające duety. Zapraszamy 9 grudnia 2019 r. do Teatru Dramatycznego w Warszawie.

Bitwa Tenorów na Róże to popis talentu i wybitnych umiejętności artystów muzyki opero w ej i operetkowej, a zarazem koleżeńska rywalizacja czterech znakomitych tenorów, którzy walczą o sympatię publiczności. To już 6. edycja tego wydarzenia. Pierwsza odbyła się z inicjatywy Alicji Węgorzewskiej, szefowej Fundacji "StartSmart", w 2013 r. podczas Festiwalu Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Wspaniały mistrz opery Jan Kiepura także i tym razem będzie inspirował utalentowanych tenorów, którzy staną w szranki o platynową różę, przyznawaną tradycyjnie przez publiczność.

Róże są bowiem wyrazem uznania, a jednocześnie głosem w tej koleżeńskiej rywalizacji. Kwiat otrzymuje każdy widz przy wejściu do sali koncertowej. Podczas przerwy hostessy zbierają róże do specjalnych koszy oznaczonych nazwiskiem tenora. Artysta, który zbierze najwięcej kwiatów, otrzyma platynową różę i tytuł zwycięzcy edycji. Dodatkowo wręczane są: złota, srebrna i brązowa róża - nagrody specjalne.

Udział w VI Bitwie Tenorów na Róże wezmą: Bartosz Nowak, Łukasz Gaj, Aleksander Kruczek i Hubert Walawski. Tenorom będą towarzyszyły śpiewaczki operowe: Alicja Węgorzewska, Anna Lasota, Anna Fabrello oraz Barbara Zamek, które wykonają ze śpiewakami porywające duety, jak również zaprezentują się w swoich popisowych partiach. Nie zabraknie też rywalizacji na smyczki, którą tym razem stoczą Natalia Walewska i Bogdan Kierejsza. Artystom po raz kolejny będzie towarzyszyła Orkiestra Filharmoników Olsztyńskich pod dyrekcją maestro Piotra Sułkowskiego.

Ten wyjątkowy pojedynek odbędzie się w poniedziałek 9 grudnia o godz. 20 w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Retransmisję Bitwy Tenorów będzie można zobaczyć 22 grudnia na antenie TVP2.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji