Artykuły

Kraków. Żywe Pomniki 2019

Ósmego grudnia, w 29. rocznicę śmierci Tadeusza Kantora, na ul. Kanoniczej staną żywe pomniki z udziałem aktorów Teatru Cricot 2. Żywe Pomniki to hołd oddawany w rocznicę śmierci Tadeusza Kantora i jednocześnie gest spełnienia jego przedśmiertnego życzenia o stworzeniu pomnika Dwóch Chasydów z deską ostatniego ratunku.

Co roku, pod historyczną siedzibą Teatru Cricot 2 (ul. Kanonicza 5), o godz. 13:00, zastygają na kilka minut w bezruchu Dwaj Chasydzi z deską ostatniego ratunku (Wacław i Lesław Janiccy) oraz Wieczny Wędrowiec (Jan Książek), postaci ze spektaklu "Nigdy tu już nie powrócę". Aktorzy występują w oryginalnych kostiumach ze spektakli, a towarzyszą im dźwięki muzyki, którą zaaranżował Moni Ovadia - fragmenty wybrane z płyty "Dalla sabbia dal tempo", m.in. modlitwa żydowska "Ani maamin" ze spektaklu "Nigdy tu już nie powrócę".

Podczas wydarzenia będzie możliwość skorzystania z tłumaczenia na polski język migowy lub audiodeskrypcji, po uprzednim kontakcie z koordynatorką dostępności Cricoteki (do 6 grudnia, do godz. 17:00, adres: curzydlo@cricoteka.pl, tel/SMS: 506 164 487).

Także w niedzielę, o godzinie 15:00, w Galerii-Pracowni Tadeusza Kantora (ul. Sienna 7/5) odbędzie się spotkanie z Janem Güntnerem w przestrzeni wystawy "Tadeusz Kantor. Szatnia". Wydarzenie poświęcone będzie pracy nad spektaklem Nadobnisie i koczkodany Teatru Cricot 2 w ramach Teatru Niemożliwego (1973), w którym Jan Güntner grał rolę Tarkwiniusza Pępkowicza. W jego relacji wykorzystane zostaną fragmenty tekstów Tadeusza Kantora.

*

Żywe Pomniki

Data: 8 grudnia 2019, godzina 13:00

Miejsce: ul. Kanonicza 5, historyczna siedziba Teatru Cricot 2

*

Spotkanie z Janem Güntnerem

Data: 8 grudnia 2019, godzina 15:00

Miejsce: ul. Sienna 7/5, Galeria-Pracownia Tadeusza Kantora

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji