Artykuły

Gdańsk. "Kolęda Nocka" w Centrum św. Jana

"Kolęda Nocka" Ernesta Brylla i Wojciecha Trzcińskiego, odczytana przez młodych wykonawców po prawie 40 latach od premiery, opracowana na nowo i wzbogacona o muzyczne trendy XXI wieku, jazzową sekcję rytmiczną i elektronikę - powraca w formie koncertu. Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza 8 grudnia do Centrum św. Jana.

"Kolęda Nocka" to jedno z nielicznych dzieł powstałych w okresie Karnawału Solidarności, które obok silnego przekazu ideowego niosło ze sobą prawdziwe wartości artystyczne.

Prapremiera spektaklu/oratorium, autorstwa Ernesta Brylla i Wojciecha Trzcińskiego, odbyła się 18 grudnia 1980 r., w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Spektakl zdjęto z afisza z chwilą wprowadzenia stanu wojennego.

Odczytany przez młodych wykonawców, po prawie 40 latach od premiery, materiał nie stracił nic ze swej wartości i aktualności, a nowa aranżacja zyskała bardzo dobre opinie samych jego twórców.

Nowe opracowanie, które zostało wzbogacone o jazzową sekcję rytmiczną, elektronikę i wykorzystuje muzyczne trendy XXI wieku, znacznie poszerzy krąg odbiorców utworu.

Autorem aranżacji i kierownikiem muzycznym całego przedsięwzięcia jest niezwykle zdolny, młody artysta, pianista i klawiszowiec - Adam Lemańczyk.

Wystąpi Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis, wzbogacona o jazzową sekcję rytmiczną oraz Zespół Wokalny.

W roli solistów wystąpią: Małgorzata Chruściel, aktorka Teatru Muzycznego w Poznaniu i Krakowskiego Teatru VARIETE; Tadeusz Seibert - aktor i jeden z czołowych głosów Teatru VARIETE, finalista 10. edycji programu TVP "The Voice of Poland"

***

Koncert KOLĘDA NOCKA

8.12.2019, godz. 19.00, NCK - Centrum św. Jana, wstęp wolny

START: godz. 19.00

WSTĘP: wolny

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji