Artykuły

Gdańsk. Czytanie dramatu Przemysława Wojcieszka

25 listopada w klubie Żak odbędzie się prapremierowe czytanie dramatu Przemysława Wojcieszka "Bema pamięci rapsod żałobny" w reżyserii Anny Kerth.

Ona i On - współcześni czterdziestolatkowie; wspólne dzieci, kredyt, lata pracy razem w teatrze. Teraz spędzają ze sobą ostatni (?) wieczór, pijąc wino, paląc skręty i słuchając muzyki. To godzina rozstania, pełna intensywnych emocji, wzajemnego przyciągania się i odpychania, poczucia krzywdy i skruchy, nienawiści i ciągle tlącej się miłości.

"Bema pamięci rapsod żałobny" to prapremierowe czytanie kameralnego dramatu Przemysława Wojcieszka, dramatopisarza, scenarzysty, reżysera teatralnego i filmowego, twórcy oryginalnego i niepokornego. W teatrze debiutował głośnym "Made in Poland", jednym z najważniejszych polskich spektakli pierwszej dekady XXI wieku. Ma na swoim koncie m. in. przedstawienia "Cokolwiek się zdarzy, kocham cię", "Darkroom", "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku", "Królowe Brytanii" oraz filmy "Zabij ich wszystkich", "Głośniej od bomb", "W dół kolorowym wzgórzem", "Doskonałe popołudnie", "Sekret".

Anna Kerth

Aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, lektorka, life coach, autorka metody Warm Up; reżyseruje i produkuje projekty własnego pomysłu. Pierwsza polska aktorka nominowana do szkockiej nagrody BAF TA dla New Comers za role w filmie "Running in Traffic". W Polsce znana głównie z serialu "Na Wspólnej". Zagrała m.in. w "Jak głęboki jest ocean", "Na dystans", "Last Supper", "Ojcze masz", w serialach takich jak "Na dobre i na złe", "Układ Warszawski", "Prawo Agaty", "Sensacje XX wieku. Enigma". Ostatnio na dużym ekranie można było ją zobaczyć w filmie "Sługi Boże". Związana z PC Dramą od początków jej istnienia. Ostatnie czytanie w jej reżyserii odbyło się w kwietniu 2018 roku (premierowo wyreżyserowała tekst Nino Haratischwili "Druga żona" z udziałem Moniki Kwiatkowskiej, Anety Todorczuk-Perchuć i Joanny Jarmołowicz).

Zuzanna Grabowska

Absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 2007 roku. Aktorka Teatru na Woli w Warszawie. Jej debiut teatralny miał miejsce już w 1994 roku w spektaklu telewizyjnym "Mały lord" Frances Hodgson Burnett, który został wyreżyserowany przez jej stryja, Mikołaja Grabowskiego.

Następnie grała na deskach Akademii Teatralnej w Warszawie. Potem w kilku warszawskich teatrach grała w różnych spektaklach m.in. "Pippi Pończoszanka", "Kubuś Fatalista i jego pan", "Pan Tadeusz i inne obce języki", a od 2012 roku jest aktorką Teatru na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie.

W 1999 roku Zuzanna Grabowska zagrała w serialu "Świat według Kiepskich", w którym główną rolę gra jej ojciec Andrzej Grabowski, później też występowała gościnnie w innych serialach. Pierwsza główna rola przypadła jej w 2006 roku, kiedy to grała Ankę w serialu "Królowie śródmieścia". Widzom bardziej znana stała się dzięki roli w serialu "Czas honoru". Na dużym ekranie można było ją zobaczyć niedawno w filmie "Pitbull. Niebezpieczne kobiety", zaś na małym ekranie można ją oglądać w serialach " O mnie się nie martw" oraz "Lekarze na start".

Grabowska wystąpiła na PC Dramie w listopadzie 2017 roku w sztuce "Płuca" Duncana Macmillana w reżyserii Anny Kerth.

Sebastian Konrad

Aktor teatralny i telewizyjny. W 1994 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Od tamtego czasu mieszka i pracuje w Warszawie. Przez kilka lat związany był ze stołecznym Teatrem Dramatycznym. Występował także m. in. w Narodowym Teatrze Starym w Krakowie czy Teatrze Kamienica.

Na swoim koncie ma dziesiątki ról filmowych i telewizyjnych; wstąpił m. in. w "Uchu Prezesa", "Oko za oko", "Pod wspólnym niebem", "Brzyduli", "Camera Cafe".

Od blisko dwóch dekad pracuje również jako reżyser i realizator telewizyjny i filmowy.

***

PC Drama / 25.11.2019 / g. 19.00 / Klub Żak

BEMA PAMIĘCI RAPSOD ŻAŁOBNY

autor: Przemysław Wojcieszek | reżyseria: Anna Kerth | wykonanie: Zuzanna Grabowska i Sebastian Konrad | prowadzenie dyskusji: Przemysław Gulda

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji