Artykuły

Raj Eskimosów i piękna Lucynda

W teatrze Ochoty od wczoraj można znów oglądać "Raj Eskimosów, czyli Audiencja III" Bogusława Schaeffera w reżyserii Bogusława Semotiuka. Spektakl od prawie roku nie był grany na tej scenie. Natomiast w "Syrenie" trwają ostatnie próby do premiery "Pięknej Lucyndy".

"Audiencja III" powstała w 1964 r. To groteska, w której początkowy wykład o muzyce stopniowo zmienia się w najczystszą formę teatru. Młodzi aktorzy: Katarzyna Michalska-Dyjak i Marcel Wiercichowski prowadzą dialogi na słowa i instrumenty. Na scenie ulegają różnorodnym metamorfozom, co tworzy w sumie bogate w nastroje widowisko.

Teatr Syrena (jeszcze na scenie klubu Riviera-Remont) zaprasza od soboty na najnowszą premierę - "Piękną Lucyndę" w reżyserii Wojciecha Adamczyka. Jest to komedia muzyczna, której akcja rozgrywa się w Warszawie przed dwustu laty. Hrabia Adam chce ożenić się z młodą wdówką Lucyndą, która nie jest jednak pewna swoich uczuć. Sprawę komplikuje dodatkowo przybycie do miasta wuja Adama, który ma podobne do niego plany małżeńskie...

Wystąpią: Justyna Sieńczyłło, Beatrycze Łukaszewska, Grzegorz Wons, Przemysław Glapiński, Izabella Olejnik, Krzysztof Stelmaszczyk, Jan Kociniak, Jan Matyjaszkiewicz, Włodzimierz Press i balet "Syreny".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji