Artykuły

Z naturalną scenografią

Spektakl o Łazienkach odegrany zostanie w Łazienkach. "Piękną Lucyndę" - komedię muzyczną Mariana Hemara aktorzy Syreny pokażą gościnnie w teatrze Na Wyspie.

Przedstawienie będzie można zobaczyć od piątku (10 sierpnia) do niedzieli (12 sierpnia) o godz. 17 oraz 24, 25 i 26 sierpnia o godz. 16.

DOROTA WYŻYŃSKA: To nie przypadek, że teatr Syrena zagra "Piękną Lucyndę" w Łazienkach.

Właśnie w tym parku spotykają się hrabia Adam i wdówka Lucynda - bohaterowie komedii muzycznej Mariana Hemara.

Barbara Borys Damięcka, dyrektor teatru SYRENA: W Łazienkach dochodzi nie tylko do przemyślnie zaplanowanej przez ciotkę schadzki Adama i Lucyndy. Ciotka, która jest damą z pretensjami i panią dosyć kochliwą, umawia się w parku również ze swoim ewentualnym amantem.

Łazienki to wymarzona scena dla "Pięknej Lucyndy". Ta lekka komedia Mariana Hemara utrzymana jest w klimacie z epoki króla Stanisława Augusta. Teatr Na Wyspie znakomicie komponuje się ze stylem tego spektaklu.

Jak wyglądają przygotowania do plenerowych pokazów? Jaka będzie scenografia?

- Celowo przywieziemy tylko część dekoracji z teatru. Żeby nie zagłuszyć nastroju tego parku. Żeby wyeksponować naturalną scenografię, czyli teatr Na Wyspie i jego otoczenie.

Co znaczy dla zespołu teatru Syrena spektakl pod gołym niebem?

- To na pewno wyzwanie, nowa sytuacja. Najważniejsze, żeby nie padało i żeby widzowie nie musieli oganiać się od komarów.

"PIĘKNA LUCYNDA"

Marian Hemar intrygę "Pięknej Lucyndy" zaczerpnął z "Natrętów" Józefa Bielawskiego - pierwszej sztuki, którą grano w warszawskim teatrze utworzonym pod mecenatem Stanisława Augusta. Zadrwił z "arcydzieła", którym zachwycała się publiczność Teatru Stanisławowskiego. Ale ten pastisz jest bardzo życzliwy, ciepły, sentymentalny. Akcja rozgrywa się w Warszawie 200 lat temu. Hrabia Adam zakochany jest w młodej wdówce Lucyndzie.

Spektakl wyreżyserował Wojciech Adamczyk. Piękną Lucyndę zagra Beatrycze Łukaszewska, hrabiego Adama - Przemysław Glapiński.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji