Artykuły

Wrocław. Osiedlowe warsztaty teatralne

W "Sąsiedzkiej Sztuce Gość-Inności" sztuka spotka się z rozmową! Adam Michał Pietrzak wraz z teatralnym wsparciem zaprasza młodych mieszkańców i mieszkanki Szczepina oraz Popowic do uczestnictwa w warsztatach teatralnych i storytellingowych, które wyprowadzą ich na ulice swoich osiedli w poszukiwaniu rozmów o "inności"... Takiej zwyczajnej, sąsiedzkiej, ale też tej wynikającej z pochodzenia, wyznania czy poglądów.

Inicjator projektu, aktor związany z Teatrem Układ Formalny jako inspirację do działania podaje swoje wcześniejsze doświadczenia projektowe i pytania, które zrodziły się w nim w trakcie ich realizacji: "W jaki sposób podchodzimy do dzielących nas różnic? Czy potrafimy zachować tradycję polskiej gościnności poza świąteczną zastawą, w codziennych spotkaniach?".

Uczestnicy i uczestniczki ruszą w osiedle, by porozmawiać o indywidualnych interpretacjach "inności" wśród napotkanych przechodniów. Wyniki rozmów, także z seniorami, przedstawicielami mniejszości narodowościowych i uczniami staną się inspiracją do finałowego wydarzenia teatralno-performatywnego, przygotowanego pod okiem doświadczonej ekipy.

Zapisy do młodzieżowej grupy roboczej (13-18 lat) prowadzimy do 7 listopada, zgłaszajcie się na maila: sztuka.goscinnosci@gmail.com

Na pierwsze spotkanie warsztatowe zaprosimy Was po 7 listopada do PPM Zajezdnia, przy ul. Legnickiej 65.

12 grudnia o 18:00 zaprosimy Was na Finałowe spotkanie - pokaz etiud i rozmowę o tym czym dla nas jest "Inność"- Wydarzenie finałowe.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji