Artykuły

Wrocław. Od niedzieli festiwal Brunona Schulza

Spotkania z pisarzami i panele dyskusyjne znalazły się w programie festiwalu Brunona Schulza, który w niedzielę rozpocznie się we Wrocławiu. W tym roku motywem przewodnim festiwalowych spotkań będzie fenomen elit.

Ósma edycja odbywającego się w stolicy Dolnego Śląska festiwalu nie jest wyłącznie poświęcona postaci autora "Sklepów cynamonowych", lecz traktuje Schulza jako symbol łączenia literatury z innymi dziedzinami sztuki.

Kinga Kucharczyk z biura prasowego festiwalu poinformowała PAP, że motywem przewodnim tegorocznej edycji imprezy będzie zjawisko elit - dawnych i nowych, polskich i światowych.

"Chcemy zastanowić się, czy elity naprawdę były zawsze i czy zawsze elity były możliwe do zdefiniowania, a jeśli tak, to wedle jakich kryteriów?" - podkreśliła Kucharczyk. Panele dyskusyjne odbywające się w ramach festiwalu poświęcone będą również zagadnieniu roli współczesnych elit.

W niedzielę, pierwszego dnia festiwalu, odbędzie się panel poświęcony książce "Korespondencja". Publikacja Wydawnictwa Warstwy przybliża trwająca ponad 60 lat t korespondencję między rodzinami Różewiczów i Voglerów. Spotkanie poprowadzą przyjaciel i sekretarz Tadeusza Różewicza Jan Stolarczyk i historyk literatury prof. Andrzej Zawada.

Podczas festiwalowych wydarzeń odbędzie się kilkanaście spotkań z pisarzami. Ostatniego dnia festiwalu - w niedzielę 20 października - zaplanowano m.in. spotkanie z noblistką Olgą Tokarczuk. Wcześniej czytelnicy będą mieli okazje posłuchać dyskusji z udziałem m.in. Jurija Andruchowycza, Wojciecha Bonowicza, Antoniego Dudka, Jacka Fedorowicza, Darka Foksa czy Grzegorza Gaudena. Z wrocławską publicznością spotkają się również Magdalena Grzebałkowska, Michał Rusinek, Krzysztof Varga czy Małgorzata Szejnert.

Odbędzie się także spotkanie z tegorocznymi finalistami Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Wręczenie nagrody Angelus odbędzie się w sobotę, 19 października.

Festiwal Brunona Schulza zakończy się 20 października.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji