Artykuły

Warszawa. Czat z Agnieszką Grochowską

Dziś, 21 lipca, o godzinie 14.30 portal Onet zaprasza internetowe spotkanie na żywo z Agnieszką Grochowską [na zdjęciu], jedną z najbardziej obiecujących aktorek młodego pokolenia.

Niebanalna uroda Agnieszki Grochowskiej, seksapil i aura tajemniczości, która ją otacza, sprawiają, że pożądają jej najlepsi reżyserzy w kraju. Dlatego może sobie pozwolić na przebieranie w proponowanych jej rolach.

Urodziła się w Sylwestra - ostatniego dnia 1979 r. Ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. W latach 2000-2005 wystąpiła aż w siedmiu filmach, w tym trzech produkcjach zagranicznych.

Wciąż marzy o zagraniu w filmie kostiumowym i... klasycznym romansie.

Krytycy zgodnie uznają ją za najbardziej obiecującą aktorkę młodego pokolenia.

Na dużym ekranie zadebiutowała w filmie "Alarm" w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Kolejną rolę - z Łukaszem Garlickim i Dominiką Ostałowską w "Warszawie" - również zagrała u tego samego reżysera.

Kolejnym obrazem aktorki były "Pręgi". Magdalena Piekorz - reżyser - zaproponowała jej główną rolę po tym, jak zobaczyła ją na scenie teatru w "Amadeuszu". Jej gra zrobiła na niej takie wrażenie, że pani reżyser zrezygnowała nawet ze zdjęć próbnych. Za rolę Tani w "Pręgach" aktorka otrzymała nominację do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł 2005 oraz nominację do Jameson People's Choice Awards (nagroda publiczności przyznawana w ramach Europejskich Nagród Filmowych).

W 2003 r. aktorka wystąpiła w produkcji niemieckiej "Unterwegs" w reżyserii Jana Krügera. W 2004 r. Agnieszka Grochowska zagrała również główną - tytułową - rolę w międzynarodowej produkcji "Podróż Niny". Pojawiła się też w kolejnym niemieckim filmie "Nimm dir dein Leben".

Q 2006 widzowie mogą ją zobaczyć na dużym ekranie w komedii romantycznej "Tylko mnie kochaj" oraz w adaptacji powieści Janusza Wiśniewskiego "S@motność w sieci".

Agnieszkę Grochowską zobaczyć można również w dwóch stołecznych teatrach - Studio i Narodowym.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji