Artykuły

TV. W serialu BBC zagrali polscy aktorzy

Borys Szyc, Tomasz Kot, Agata Kulesza i Zofia Wichłacz zagrali w brytyjskim serialu BBC "World on Fire", obok takich hollywoodzkich sław jak Helen Hunt zdobywczyni Oscara, Sean Bean, znany nie tylko z roli w "Grze o tron" czy Lesley Manville, obsypana nagrodami Emmy i BAFTA.

Serial "World on Fire" opowiada o początkach II wojny światowej, widzianej oczami zwykłych ludzi. Ta poruszająca, wielowątkowa opowieść zaczyna się od inwazji Niemiec na Polskę, a kończy się na bitwie o Anglię.

Autorem scenariusza jest wielokrotnie nagradzany scenarzysta Peter Bowker. Zdjęcia do tej produkcji powstały m.in. w Polsce, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Polscy aktorzy w serialu BBC "World on Fire"

Borys Szyc, który gra w tym serialu szefa obrony Poczty Polskiej w Gdańsku opowiada, że kawałek Gdańska i całą Pocztę Polską, która się tak dzielnie przed Niemcami broniła, zbudowano pod czeską Pragą.

- Rozmiar tej produkcji jest niesamowity, a scenografia - gigantyczna. Kiedy wchodziłem w te filmowe dekoracje, pięć minut zajmowało mi dotarcie na właściwe miejsce na planie, w którym miałem grać - mówi aktor. I dodaje, że on, podobnie jak Agata Kulesza i Tomasz Kot znaleźli się w tym serialu po tym, jak reżyser obejrzał "Zimną wojnę" z ich udziałem. Po obejrzeniu powiedział: - Tych ludzi chcę na planie mieć. I tak się stało.

O czym jest serial BBC "World on Fire"?

"World on Fire" to opowiedziana z pasją historia zwykłych mieszkańców Anglii, Francji i Polski, która ma w sobie wszystkie, niezbędne elementy dobrego serialu: szlachetność i przemoc, odwagę i strach, miłość i stratę, nadzieję i marzenia. Dodatkowym atutem są lokalne wątki i międzynarodowa obsada. Tak o serialu mówi Karin Heijink, wiceprezes ds. kanałów i produktów Viasat World Limited.

Gdzie będzie można oglądać serial "World on Fire"?

Serial wchodzi na ekrany jesienią 2019 r. Pokaże go kanał Epic Drama. Polscy widzowie też będą mogli go obejrzeć. Na razie serial reklamuje m.in. Zofia Wichłacz młoda aktorka, znana m.in. z "Miasta 44" i "Powidoków".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji