Artykuły

Warszawa. Nowy duet Malikowska i Brożek w Nowym Teatrze

Ten zespół dopiero wkracza na muzyczną scenę, choć trudno nazwać współtworzących go aktorkę i muzyka debiutantami. Koncert w piątek w Teatrze Nowym.

Dźwiękowa wystawa na Jazdowie

Piątek-niedziela, 9-11 sierpnia, osiedle Jazdów

"Proszę wyłącz silnik" to wystawa nietypowa przynajmniej z dwóch powodów (poza nazwą). Po pierwsze, trwać będzie tylko trzy dni. Po drugie, oprócz obrazów i tekstów będą na niej prezentowane również dźwięki, nagrania terenowe czy partytury. Do tego dodajmy jeszcze miejsce: zielone osiedle Jazdów, czyli drewniane domki fińskie, w których odbywają się różne wydarzenia kulturalne. "Proszę wyłącz silnik" będzie pierwszym wydarzeniem w nowo otwartym domku nr 10/2, czyli domku Baumillerów, gdzie mieszkali m.in. Stanisław Jankowski ps. "Agaton", architekt i oficer wywiadu AK, a później architekt Jerzy Baumiller, rzeźbiarka Joanna Baumiller, scenograf Krzysztof Baumiller, a także Jonasz Kofta. Teraz domkiem opie-kuje się Staromiejski Dom Kultury. W wakacje działała w nim Pracownia Terenowa - tymczasowa siedziba redakcji magazynu "Glissando", gdzie odbywały się spotkania i warsztaty, a celem była dokumentacja audiosfery osiedla Jazdów, czyli wszystkich dźwięków, które tu wybrzmiewają. "Proszę wyłącz silnik" to właśnie efekt tych działań. Oprowadzanie kuratorskie po wystawie odbędzie się w piątek o godz. 19, a finisażowy wykład "Co wiemy o tym, jak osiedle Jazdów brzmiało w przeszłości?" - w niedzielę o godz. 18.

"Proszę wyłącz silnik - audiosfera Jazdowa", piątek-niedziela, 9-11 sierpnia, osiedle Jazdów, domek Baumillerów, ul. Jazdów 10/2. Wstęp wolny.

*

Koncert duetu Malikowska i Brożek

To pierwszy koncert nowego zespołu, który dopiero wkracza na muzyczną scenę, choć trudno nazwać współtworzących go Martę Malikowską i Wojciecha Brożka debiutantami. Ona to aktorka teatralna i fi lmowa, najbardziej znana jako Pazina w głośnym serialu "Ślepnąc od świateł", on - lider zespołu Żółte Kalendarze i wyjadacz gorzowskiego niezalu. W duecie - jako Malikowska i Brożek - wypuścili niedawno pierwszy singiel "Nasza miłość" zapowiadający płytę, która ukaże się pod koniec wakacji nakładem warszawskiej wytwórni Thin Man Records.

Występ w Nowym Teatrze będzie przedsmakiem tego albumu, w którym - sądząc po singlu - oba wokale będą się przenikać na tle romantycznego elektropopu. To piosenki o miłości, ale jak zapewniają Malikowska i Brożek, w nowym, nieobecnym na polskiej scenie wydaniu: "Zrównoważona i odważna liryka, równouprawnienie, wdzięczność i zero cierpienia". "Nie boję się przytyć, nie boję się ugryźć cię, bo przecież kochasz mnie" - śpiewają w "Naszej miłości".

Koncert duetu Malikowska i Brożek, piątek, 9 sierpnia, godz. 20. Świetlica Nowego Teatru, ul. Madalińskiego 10/16. Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji