Artykuły

Wałbrzych. Sztuka na Styku

W weekend 28 - 30 czerwca, w Amfiteatrze Styk odbędzie się ostatnie w sezonie artystycznym 2018/2019 wydarzenie: "Sztuka na Styku, czyli po równo teatru i muzyki na początek lata".

Będzie to wydarzenie o tyle wyjątkowe, że zorganizowane przy współpracy najważniejszych instytucji kulturalnych Wałbrzycha: Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego, Filharmonii Sudeckiej oraz Teatru Lalki i Aktora.

Na zakończenie sezonu artystycznego Teatry i Filharmonia łączą siły, aby w trwającym trzy dni festynie w amfiteatrze STYK koło Szaniawskiego wspólnie powitać nadchodzące wakacje.

Dodatkowego splendoru dodaje objęcie imprezy patronatem przez Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja.

Szczegółowy plan Sztuki na Styku:

28.06 / PIĄTEK

GODZ. 19:00 / SWINGUJĄCA KLASYKA / KONCERT KAMERALNY / FILHARMONIA SUDECKA

Popisowy koncert muzyków Filharmonii Sudeckiej. W programie lekkie i pozytywne melodie, które nastroją widzów wakacyjnie i wypełnią ich serca empatią. Kto wie, może poruszą również publikę do tańca?

29.06 / SOBOTA

GODZ. 21:00 / PIOSENKI NA KONIEC ŚWIATA... I SEZONU / SPEKTAKL MUZYCZNY / TEATR DRAMATYCZNY

"ŚWIETNY", "PORUSZAJĄCY", "PRZEJMUJĄCY" - tak najczęściej wałbrzyszanie określają spektakl PIOSENKI NA KONIEC ŚWIATA (na zdjęciu).

Szaniawski powraca do plenerowego hitu i zaprasza widzów na musical o zmierzchu Europy. Koniec świata może być piękny. Wszyscy zainteresowani mają szansę się o tym przekonać na koncercie zagranym na zgliszczach naszej cywilizacji.

Reżyseria: Maciej Podstawny

Obsada: Joanna Łaganowska, Irena Sierakowska, Karolina Krawiec, Mirosława Żak [g] / Roksana Lewak [g], Anna Stela [g], Bożena Papała [g] / Magda Głocka [g], Michał Kosela, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki, Wojciech Świeściak

30.06 / NIEDZIELA

GODZ. 12:30 / URODZINY / SPEKTAKL DLA DZIECI / TEATR LALKI I AKTORA

U/RODZINY to historia wesołej rodzinki i śmiesznych, absurdalnych rytuałów, utrzymana w konwencji klaunady, pantomimy, teatru ruchu i komiksu. To muzyczna opowieść o dziecięcych emocjach, o budowaniu relacji między rodzeństwem oraz o wzajemnych oczekiwaniach. Widowisko jest interaktywną zabawą z publicznością.

Reżyseria: Ewelina Ciszewska

Obsada: Anna Jezierska/Katarzyna Kłaczek [g], Bożenka Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Filip Niżyński, Paweł Kuźma, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik

GODZ. 21:00 / PIOSENKI NA KONIEC ŚWIATA... I SEZONU / SPEKTAKL MUZYCZNY / TEATR DRAMATYCZNY W WAŁBRZYCHU

ORGANIZATORZY:

Filharmonia Sudecka, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Wszystkie wydarzenia będą miały miejsce w amfiteatrze STYK przy placu Teatralnym 1. Instytucje zastrzegają sobie prawo do zmian w repertuarze.

UWAGA! W razie niekorzystnych warunków pogodowych wydarzenia odbędą się w siedzibach Instytucji.

Na wszystkie wydarzenia w ramach "Sztuki na styku" obowiązuje wstęp wolny!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji