Artykuły

Gdynia. "Osiecka. Archipelagi" na Scenie Letniej w Orłowie

Już po raz 24 na Scenie Letniej Teatru Miejskiego w Gdyni przez półtora miesiąca grane będą spektakle z morzem w tle. Sezon na plaży w Orłowie zainauguruje prapremiera spektaklu muzycznego "Osiecka. Archipelagi" w adaptacji i reżyserii Jacka Bały.

Razem z aktorami wyruszymy w wakacyjny rejs "Batorym" ku lepszemu światu, a na pokładzie pojawi się plejada barwnych postaci i wiele się wydarzy. Jest to spektakl muzyczny w oparciu o znakomite teksty błyskotliwej obserwatoria życia i relacji damsko-męskich, niedoścignionej poetki i autorki piosenek-Agnieszki Osieckiej. 16 piosenek, które stają się pretekstem do opowieści. Jest rok 1980. Ludzie różnych narodowości, w różnych sytuacjach życiowych, spotykają się na statku, aby coś w swoim życiu zmienić, od czegoś uciec, kogoś poznać, żeby odszukać siebie lub się zatracić. Usłyszymy największe przeboje, do których teksty napisała Agnieszka Osiecka, m.in.: "Małgośka" do muzyki Katarzyny Gaertner, "Czy te oczy mogą kłamać" Jana Pietrzaka, "Sing Sing" Jacka Mikuły oraz kilka utworów mniej znanych: "Czarne perfumy" Przemysława Gintrowskiego, czy "Mówiłam żartem" Jarosława Abramowa Newerly.

Aranżacje, muzyka Piotr Salaber. Kostiumy Sabina Czupryńska, choreografia Michał Pietrzak.

Ponadto w teatrze na plaży grane będą takie sztuki jak: "Jesteśmy na wczasach" Młynarskiego, zwariowana "Komedia omyłek" Szekspira, "Bóg mordu" Rezy, oraz "Tango -na pełnym morzu", natomiast "Żółta łódź podwodna" i "Kursk" grane będą na "Darze Pomorza".

Prapremiera "Osiecka. Archipelagi", 29 czerwca Scena Letnia w Orłowie, godz. 20.00. Gdynia. Plaża Orłowo. Bilety normalne 80 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji