Artykuły

Mazowiecki. Ruszyły zgłoszenia kandydatów do nagrody Norwida

Ruszają zgłoszenia kandydatów do 18. Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida - poinformowała PAP Magdalena Denko z Działu Marketingu i Promocji Mazowieckiego Instytutu Kultury. Kandydatów można zgłaszać do 17 maja br.

Kandydatów mogą zgłaszać oddziały ogólnopolskich związków twórczych, uczelnie wyższe, instytucje kultury, wydawnictwa i redakcje, twórcy indywidualni oraz członkowie kapituł tej nagrody. Warunkiem jest, aby artysta tworzył na Mazowszu.

Nagrody im. C. K. Norwida są przyznawane w kategoriach: muzyka, sztuki plastyczne, literatura i teatr - za dzieło lub kreację powstałe w 2018 r. Ponadto przyznawany jest laur za "Dzieło życia".

Jak poinformowała Magdalena Denko z Działu Marketingu i Promocji Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie, Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida są przyznawane corocznie "za wybitne dzieło bądź kreację artystom tworzącym lub mieszkającym na Mazowszu".

Celem i ideą nagrody przyznawanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego jest "ukazywanie i promocja wybitnych dzieł i artystów mazowieckich - z pochodzenia lub wyboru - przyczyniających się do wzrostu rangi regionu na mapie kulturalnej Polski i Europy".

W ub. roku laureatami Nagród im. C. K. Norwida zostali: Marian Opania, Wojciech Chmielewski, Maria Pomianowska oraz Jan Kucz i Antoni Janusz Pastwa. Statuetkę w kategorii "Dzieło życia" odebrał wybitny polski pianista i pedagog muzyczny Piotr Paleczny.

Termin zgłaszania kandydatów do 18. edycji nagrody upływa 17 maja br.

Nagrody im. C. K Norwida przyznawane są co roku przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Więcej informacji i formularze zgłoszeniowe na stronie: www.norwid.mazovia.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji