Artykuły

Gdańsk. Artyści Teatru Wybrzeże nominowani do Pomorskiej Nagrody Artystycznej

Adam Orzechowski, Dorota Kolak i Krzysztof Matuszewski zostali nominowani do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za rok 2018. Laureatów poznamy na uroczystej gali w dniu 25 kwietnia w Filharmonii Bałtyckiej.

O NAGRODZIE

Pomorska Nagroda Artystyczna jest najważniejszą nagrodą samorządu województwa pomorskiego dla środowiska artystycznego regionu. Honoruje najbardziej znaczące wydarzenia, jakie miały miejsce w roku poprzedzającym jej wręczenie.

UZASADNIENIE NOMINACJI

Adam Orzechowski

"Za mistrzowską i nowoczesną reżyserię i inscenizację ŚMIERCI BIAŁEJ POŃCZOCHY Mariana Pankowskiego, sztukę znakomicie przyjętą przez publiczność i krytykę teatralną."

Dorota Kolak

"Za wybitną kreację Hekabe w spektaklu TROJANKI Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty na deskach Teatru Wybrzeże. Jej Hekabe to królowa cierpienia, matka roju ofiar, co chwila poszerzająca wyobrażenie o granicy bólu i krzywdy."

Krzysztof Matuszewski

"Za kreacje w dwóch spektaklach w reżyserii Adama Orzechowskiego. Jego Jagiełło w ŚMIERCI BIAŁEJ POŃCZOCHY na długo zapada w pamięć - jest silny, bezkompromisowy, z pańskim zadęciem; natomiast w RUSKICH (na zdjęciu), Matuszewski grający seniora społeczności, uwiarygodnia najbardziej niezwykłe fragmenty opowieści."

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji