Artykuły

Opole. Polsko-hiszpańska premiera. Słowacki i Calderon de la Barca

Takiego spektaklu jeszcze w Opolu nie było! Polsko-hiszpańska koprodukcja, połączenie romantycznej twórczości Słowackiego i barokowej Calderona w reżyserii jednego z największych autorytetów klasycznego teatru hiszpańskiego - Ignacio Garcii.

Spektakl powstaje w ścisłej współpracy z Instytutem Polskim w Madrycie, a jego światowa premiera odbędzie się już w lipcu w Hiszpanii w ramach Festival Internacional de Teatro Clásico w Almagro. Zapraszamy na konferencję prasową oraz spotkanie z twórcami, które odbędzie się już 13 marca o godz. 13.30.

O spektaklu:

Dwie siostry, jedna korona i niepohamowana żądza władzy. Dążenie do spełnienia, które raz osiągnięte może okazać się jedynie iluzją. Chwilowym poczuciem spokoju, które po chwili znika. Pojawia się niepewność, przekonanie, że to, co się posiadło jest dalekie od naszego wyobrażenia, lub, że to my do niego nie przystajemy. Staliśmy się kimś innym. Kimś, kto nie potrafi zatrzymać obumierających wartości. Miłość? Panowanie? Czy zawsze muszą zostać ukoronowane zdradą?

Ignacio García, hiszpański reżyser, łączy dwa kanoniczne dla naszych kultur dramaty. Spotyka na opolskiej scenie niebywale silne kobiety: hiszpańską Semiramis i polską Balladynę. Gdzie zaprowadzą je duchy Calderona i Słowackiego? Czy osiągną spełnienie, o które tak zaciekle walczą? Jaką będą musiały zapłacić cenę i czy będzie ona tego warta?

PREMIERA:

16 marca 2019 - Modelatornia

lipiec 2019 roku - światowa premiera w Hiszpanii w ramach Festival Internacional de Teatro Clásico w Almagro

Spektakl powstaje we współpracy z Instytutem Polskim w Madrycie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji