Artykuły

Warszawa. Spotkanie z Borysem Szycem

Ostatni dzień lutego to okazja, by spotkać się z Borysem Szycem i porozmawiać o aktorstwie i kulturze w sieci. Na spotkanie, 28 lutego o 12.00, zaprasza Legalna Kultura i Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie. Wstęp wolny.

Borysa Szyca przedstawiać nie trzeba. Znany jest z kultowych ról Alberta w "Symetrii", Silnego w "Wojnie polsko-ruskiej", złodzieja Juliana w "Vinci", Kruszona w serialu "Oficer", a ostatnio Lecha Kaczmarka w "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego. Borys Szyc jest również aktorem warszawskiego Teatru Współczesnego, gdzie wciela się między innymi w tytułową rolę "Hamleta" i psa Szarika (alias obywatela Szarikowa) w "Psim sercu" Michaiła Bułhakowa.

"Psie serce" można również obejrzeć w TheMuBa, innowacyjnym projekcie stworzonym miedzy innymi przez Borysa Szyca i prezentującym (również na żywo) spektakle teatralne i koncerty. To nowe legalne źródło kultury, które pojawiło się w polskim internecie proponując nie tylko wartościowe spektakle czy koncerty, ale również rozmowy z ich twórcami i możliwość zajrzenia za kulisy spektakli w trakcie ich trwania. Rozmowę o TheMuBa, aktorstwie i kulturze w sieci poprowadzi dziennikarka i krytyk filmowy Magda Sendecka.

Spotkanie zorganizowane jest w ramach V edycji Kultury Na Widoku, multimedialnego projektu, który rekomenduje ponad 800 utworów i prezentuje legalne źródła, w których są one dostępne. Projekt jest skierowany do wszystkich odbiorców, niezależnie od wieku, gustu, zasobności portfela i miejsca zamieszkania. W BUW będzie można skorzystać z multimedialnej instalacji dającej dostęp do filmów, książek online, muzyki i wirtualnych muzeów. Dostęp do wszystkich utworów na www.kulturanawidoku.pl

Projekt jest współorganizowany i współfinansowany przez EUIPO - European Union Intellectual Property Office.

Spotkanie z Borysem Szycem

28 lutego 2019 r., godzina 12:00

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, ul. Dobra 56/66

Wstęp wolny

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji