Artykuły

Łódź. Ruszył nabór do konkursu piosenki aktorskiej im. Jonasza Kofty

Ruszył nabór do konkursu piosenki aktorskiej im. Jonasza Kofty organizowanego przez Teatr Muzyczny w Łodzi. Na zwycięzców czekają nie tylko nagrody pieniężne, ale również statuetka Jonaszka, która swoją nazwę zawdzięcza artyście.

Nazwiska laureatów ogłoszone zostaną w czasie Festiwalu OFF-Północna w kwietniu tego roku.

Reprezentująca Teatr Muzyczny Joanna Karpińska zwróciła uwagę, że konkurs jest propozycją dla młodych aktorów i wokalistów, którzy wiążą swoją przyszłość ze śpiewem.

Z kolei kierownik artystyczny Festiwalu OFF-Północna i jednocześnie pomysłodawca konkursu Krzysztof Wawrzyniak przypomniał, że konkurs organizowany jest po raz drugi. W ub. roku napłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń z całego kraju, a w drugim etapie zmierzyło się szesnastu wykonawców: wokalistów i grup wokalnych.

- Ogromne zainteresowanie ze strony uczestników i świetny poziom artystyczny zgłoszonych propozycji sprawiły, że chcemy rozwijać konkurs i nadać mu ogólnopolski rozmach - wyjaśnił.

Podkreślił, że od tej edycji młodzi aktorzy i wokaliści powalczą nie tylko o nagrody pieniężne, ale również o statuetkę Jonaszka, ponieważ konkurs zyskał imię Jonasza Kofty. - Jego ponadczasowe teksty zachwycają kolejne pokolenia odbiorców i inspirują młodych wykonawców. Kto z nas nie zna piosenek "Pamiętajcie o ogrodach", "Nie, nie możesz teraz odejść", czy "Jej portret" - mówił.

Jak informuje Karpińska, konkurs ma charakter ogólnopolski, a organizatorzy zapraszają do udziału aktorów i wokalistów w wieku od 19 do 30 lat. Na mailowe zgłoszenia jest czas do 31 marca 2019 r. Na adres jchs@teatr-muzyczny.lodz.pl oprócz formularzy pobranych ze strony www.offpolnocna.com, przesłać należy linki do wideo z nagraniem wykonania dwóch piosenek: dowolnie wybranej oraz utworu autorstwa patrona konkursu - Jonasza Kofty.

Zgłoszenia poddane zostaną wstępnej selekcji. Wybrana grupa uczestników przyjedzie do Łodzi, żeby zmierzyć się w drugim etapie, czyli wystąpić przed jurorami na scenie Teatru Muzycznego. Przewodzić będzie im reżyser spektakli muzycznych i śpiewający aktor Wojciech Kościelniak.

Trzech laureatów wystąpi 28 kwietnia przed finałowym spektaklem festiwalu OFF-Północna.

OFF-Północna to festiwal małych form wokalno-aktorskich. Na scenie kameralnej Muzycznego można zobaczyć zaproszone spektakle z różnych stron Polski. Ponadto w ramach festiwalu odbywa się konkurs piosenki aktorskiej - od tego roku to Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji