Artykuły

Łódź. Jonasz Kofta patronem konkursu piosenki aktorskiej

Konkurs piosenki aktorskiej w ramach organizowanego przez Teatr Muzyczny festiwalu OFF Północna ma patrona. Statuetkę Jonaszka zaprojektują studenci Akademii Sztuk Pięknych.

OFF Północna to przegląd małych form dramatyczno-muzycznych. Festiwalowi towarzyszy konkurs wokalny. Nagrodą będzie statuetka Jonaszka. - Chcieliśmy mieć patrona i statuetkę, która mogłaby się stać symbolem muzycznej Łodzi. Zwróciliśmy się do spadkobierców Jonasza Kofty i uzyskaliśmy zgodę - mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego.

Jak Oscar

Z prośbą o zaprojektowanie statuetki Muzyczny zgłosił się do Akademii Sztuk Pięknych, z którą teatr współpracował już m.in. przy produkcji rock-opery "Jesus Christ Superstar" (studenci ASP stworzyli wówczas plakat i projekty kostiumów). - Z wielką radością się zgodziłam w imieniu naszej młodej społeczności artystycznej - dodaje prof. Jolanta Rudzka-Habisiak, rektor ASP.

Na przygotowanie projektów studenci i doktoranci uczelni mają czas do 8 lutego. Nie ma ograniczeń formalnych. Prof. Rudzka-Habisiak: - Studenci mogą pracować w tradycyjnych materiałach jak glina czy gips, ale też eksperymentować np. z wykorzystaniem drukarki 3D. Statuetka może być figuratywna, Kofta jest postacią charakterystyczną o ekspresyjnej i rozpoznawalnej fizjonomii. Ale nie musi, dopuszczamy też projekty abstrakcyjne. Ważne, żeby statuetka była uniwersalna, jak Oscar.

Z nadesłanych na konkurs prac jury wybierze najlepszą, której autor dostanie 3 tys. zł.

Masłowska i inni

Trzecia edycja festiwalu OFF Północna zaplanowana została na 23-28 kwietnia. Zaprezentowane zostaną spektakle z całej Polski. Już wiadomo, że do Łodzi ponownie przyjadą studenci PWST z Krakowa ze świetnym musicalem na podstawie "Kochanie, zabiłam nasze koty" Doroty Masłowskiej w reż. Rafała Dziwisza. Zaproszono też ukraiński teatr NAVPAKY z Gdańska, który pokaże spektakl "Tam, gdzie wzrok nie sięga".

Na zgłoszenia do konkursu dla najlepszych wykonawców piosenki aktorskiej im. Jonasza Kofty organizatorzy czekają do końca marca. - Łódź ma znakomite tradycje w kształceniu muzycznym i znaną w całej Polsce Szkołę Filmową. Chcemy, żeby to miasto kojarzyło się z piosenką aktorską. Nie tylko Wrocław - wyjaśnia Krzysztof Wawrzyniak, dyrektor artystyczny OFF Północna.

W jury zasiądzie m.in. Wojciech Kościelniak.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji