Artykuły

Częstochowa. W Sali Papieskiej na Jasnej Górze pokażą spektakl o misjonarzu

Teatr im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa przywiezie do Częstochowy spektakl "Serce bez granic". Można go zobaczyć we wtorek 23 października w Sali Papieskiej na Jasnej Górze. Wstęp wolny.

Kameralne przedstawienie "Serce bez granic" to portret jezuity kard. Adama Kozłowieckiego. Pochodził z ziemiańskiej rodziny na Podkarpaciu, był więźniem obozów koncentracyjnych w Auschwitz i Dachau, obywatelem Polski i Zambii, gdzie spędził ponad 60 lat na misji. Scenariusz powstał na podstawie wspomnień i listów Kozłowieckiego (m.in. książki "Moja Afryka, moje Chingombe - dzieje misjonarza opisane w listach do przyjaciół"). Celem twórców było przybliżenie historii człowieka, który w obliczu ucisku, biedy i okrucieństwa pozostał wierny swojemu powołaniu, swoim decyzjom i wyborom oraz ludziom, którym pragnął pomagać.

Przedstawienie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie wyreżyserował Sławomir Gaudyn. W rolę misjonarza wciela się dwóch aktorów Paweł Gładyś i Grzegorz Pawłowski. "Serce bez granic" można zobaczyć we wtorek 23 października o godz. 17 w Sali Papieskiej na Jasnej Górze. Wstęp jest wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji