Artykuły

Tarnów. Weekend z "Płucami" i "W pokoju obok"

Wzruszające i pełne humoru "Płuca" oraz elektryzująca komedia erotyczna dla dorosłych "W pokoju obok" to propozycje Teatru im. Solskiego na najbliższy weekend.

"Płuca" to mądra, aktualna, niezwykle zabawna i bardzo wzruszająca opowieść o pokoleniu, którym kieruje niepewność, wątpliwości, stres i strach przed rozpadem znanego świata, o odpowiedzialności i dojrzewaniu do rodzicielstwa w czasach globalnego niepokoju, terroryzmu i napiętych stosunków politycznych. Młodzi bohaterowie Macmillana muszą zweryfikować własne przekonania, zmierzyć się z konsekwencjami swoich decyzji, pokonać lęki, podjąć ryzyko i przede wszystkim zawalczyć o miłość. Bo "Płuca" to także uniwersalna opowieść o miłości - niedoskonałej, trudnej, ale prawdziwej. Takiej, od której brakuje tchu.

Wspaniały spektakl oparty na mądrym tekście, wyreżyserowany przez Annę Wieczur-Bluszcz z ogromną wrażliwością na refleksję w nim zawartą i niemal perfekcyjnie zagrany przez parę młodych aktorów - Ewę Jakubowicz i Filipa Kowalczyka.

"Miłość w kosmicznej perspektywie" Beata Stelmach-Kutrzuba, Temi nr 19/09.05

"W pokoju obok" (na zdjęciu) to zabawna, niepozbawiona istotnych tematów sztuka, w reżyserii Łukasza Gajdzisa, nominowana do prestiżowej Tony Awards i nagrody Pulitzera. Wnikliwa, ożywcza, śmieszna, pełna filozoficznej refleksji i wrażliwości.

Dwie pary, dwie miłości i... dwa problemy. Sarah Ruhl, amerykańska dramatopisarka, przeniosła się w przeszłość i opisała kłopoty dwóch małżeństw na początku ery elektryczności. Szokiem dla dziewiętnastowiecznych bohaterów jest jednak nie tylko zamiana światła świecy na światło żarówki, ale przede wszystkim nowy język mówienia o swoich uczuciach i seksualności. Katalizatorem zmiany jest elektryczny przyrząd, którym Doktor Givings będzie leczył swoje pacjentki...

Dynamiczne tempo, głośne popowe hity, ciekawe rozwinięcia scen, zachwycające delikatnością, zwiewnością a jednocześnie wodzące na pokuszenie kostiumy Małgorzaty Jochan oraz scenografia Justyny Łagowskiej składają się na naprawdę nietuzinkowy spektakl.

Bartłomiej Miernik, Miernik Teatru, 8.10.2013 r.

Rezerwacje biletów w Dziale Promocji i Organizacji Widowni.

Na hasło ZŁOŚNICA bilety na wyżej wymienione spektakle w cenie 25 zł od osoby.

Więcej informacji: 14 688 32 87 oraz 784 976 025.

Mecenasem Teatru jest Grupa Azoty

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji