Artykuły

Wrocław. Rozpoczyna się Bruno Schulz Festiwal

Spotkania z pisarzami, rozmowy na temat twórczości autora "Sklepów cynamonowych" oraz innych pisarzy i koncerty znalazły się w programie rozpoczynającej się we wtorek we Wrocławiu siódmej edycji Bruno Schulz Festiwal.

Impreza - jak podkreślają organizatorzy - "ma charakter międzynarodowy i oprócz spotkań i dyskusji poświęconych Schulzowi jest także okazją do rozmowy o stosunkach polsko-żydowsko-ukraińsko-niemieckich oraz o śladach tych relacji w literaturze i sztuce".

Pierwszym wydarzeniem festiwalowym będzie spotkania z ukraińskim pisarzem Petrem Jacenką. To autor "Sagi lwowskiej", która będzie tematem przewodnim wtorkowej rozmowy. We wtorek odbędzie się również spotkanie z Jackiem Łukasiewiczem - znawcą polskiej poezji współczesnej. Łukasiewicz jest autorem monograficznej pracy poświęconej Stanisławowi Grochowiakowi.

W kolejnych dniach odbędzie się m.in. spotkanie poświęcone nienapisanej jeszcze biografii Schulza. Zaplanowano też rozmowy o twórczość rumuńskiego autora Maxa Blechera oraz spotkania z pisarzami nominowanymi w tym roku do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus (w sobotę odbędzie się gala, na której zostanie przyznana nagroda).

W programie znalazły się też rozmowy o twórczości polskich pisarzy: Sławomira Mrożka, Leopolda Tyrmanda, Jarosława Iwaszkiewicza, Jerzego Andrzejewskiego, Witolda Gombrowicza.

Podczas festiwalu odbędzie się też koncert łączący poezję Adama Mickiewicza, muzykę ukraińskiego zespołu Haydamaky i głos pisarza Andrzeja Stasiuka.

Festiwal zakończy się w niedzielę.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji