Artykuły

Książę i żebrak

W piątek o godz. 18 na Dużej Scenie Teatru Ludowego odbędzie się premiera nowego spektaklu dla dzieci - będzie to "Książę i żebrak" wg powieści Marka Twaina.

Powieść Marka Twaina, choć liczy sobie już 124 lata, wciąż jest wydawana i czytana, doczekała się też wielu wersji filmowych. Akcja rozgrywa się w Londynie, w końcowym etapie panowania króla Henryka VIII. Bohaterami są jego syn książę Edward i bliźniaczo do niego podobny Tom, mały żebrak. Chłopcy przypadkowo spotykają się i zamieniają ubraniami - i rolami. Edward doświadcza nędznego życia i przeżywa wiele przygód, Tom przekonuje się, że życie następcy tronu nie jest bynajmniej usłane różami.

Czesław Sieńko, autor adaptacji i reżyser przedstawienia, wprowadził do XLX-wiecznego pierwowzoru zasadniczą zmianę. Tom nie jest małym żebrakiem, ale współczesnym chłopcem, pasjonatem komputerów, który dzięki teleportacji przeniósł się do renesansowej Anglii. Stąd podtytuł spektaklu - "Zagadka cyberprzestrzeni". Pomysł podróży w czasie, popularny w książkach dla młodzieży i filmach, też jest rodem z Twaina, z jego powieści "Jankes na dworze króla Artura".

Główne role grają Piotr Hudziak (Tom) i Przemysław Noga (książę Edward). Obok nich zobaczymy prawie cały zespół teatru Ludowego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji