Artykuły

Toruń. Aktorzy zaśpiewają piosenki Młynarskiego

"W co się bawić?" - taki tytuł nosi najnowszy spektakl muzyczny Teatru Horzycy w Toruniu. Premiera w sobotę.

Piosenki Wojciecha Młynarskiego nie starzeją się, są uniwersalne i wciąż aktualne. Wiele jego utworów znalazło swoje stałe miejsce w kanonie polskiej piosenki. Niezapomniane interpretacje Mistrza na nowo odkrywają kolejne pokolenia. Na nowo spojrzeli na nie toruńscy aktorzy i muzycy.

Akcja "W co się bawić" toczy się podczas wieczorku zapoznawczego w uzdrowisku. Nie jest to kolejny zwykły obiekt rekreacyjny, ale uzdrowisko dusz, w którym podstawowym środkiem terapeutycznym są piosenki Wojciecha Młynarskiego. W nastrojowym i tajemniczym miejscu widzowie zasiądą przy stolikach, by posłuchać dobrze znanych utworów takich jak: "Jesteśmy na wczasach", "Bynajmniej", "Dziewczyny bądźcie dla nas dobre na wiosnę", "Piosenka starych kochanków", "Nie umiałem tak ładnie", "Przedostatni walc". - Satyryczne ostrze autora będzie wciąż skłaniać do refleksji, ale jak zapewniają realizatorzy, aura uzdrowiska sprawi, że każdy z kuracjuszy, czyli widzów poczuje kojący wpływ lirycznych piosenek Młynarskiego i przynajmniej na dwie godziny oderwie się od otaczającej nas rzeczywistości. Będzie zabawnie, wesoło, śmiesznie, ale nie tylko. Bo kiedy jest tylko śmiesznie, to może być niewesoło - mówią organizatorzy.

Spektakl wyreżyserował toruński aktor Grzegorz Wiśniewski. Aranżacje piosenek Młynarskiego przygotował zaś Igor Nowicki, który wystąpi na scenie ze swoim zespołem. Scenografia jest dziełem Grzegorza Policińskiego, a kostiumy zaprojektowali twórcy z grupy Mixer. W spektaklu zobaczymy takich aktorów jak m.in. Matylda Podfilipska, Julia Sobiesiak, Paweł Kowalski, Arkadiusz Walesiak, Grzegorz Wiśniewski.

Premiera odbędzie się w sobotę o godz. 19 w Teatrze Horzycy przy pl. Teatralnym 1. - Zachęcamy do przyjścia pół godziny przed spektaklem, gdyż na publiczność będzie czekał otwarty bar. Usiądźmy, napijmy się pysznej kawy lub herbaty, porozmawiajmy, oderwijmy się od codzienności. Celebrujmy wspólnie wieczór. Mile widziane są stroje wieczorowe - mówią organizatorzy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji