Artykuły

Toruń. Aktorzy Horzycy śpiewają Młynarskiego

W sobotę, 16 czerwca o godz. 19 w Teatrze im. Wilama Horzycy na scenie na zapleczu odbędzie się premiera "W co się bawić?", czyli spektaklu z niezapomnianymi piosenkami Wojciecha Młynarskiego.

Toruńskim aktorom towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu zespołu pod kierownictwem Igora Nowickiego.

Piosenki Wojciecha Młynarskiego nie starzeją się. Niezapomniane interpretacje Mistrza na nowo odkrywają kolejne pokolenia. Na nowo spojrzeli na nie toruńscy aktorzy i muzycy. Akcja spektaklu toczy się podczas wieczorku zapoznawczego w nowo otwartym uzdrowisku. Nie jest to kolejny zwykły obiekt rekreacyjny, ale uzdrowisko dusz, w którym podstawowym środkiem terapeutycznym są piosenki Wojciecha Młynarskiego.

W nastrojowym i tajemniczym miejscu widzowie zasiądą przy stolikach, by przy kawie lub herbacie posłuchać dobrze znanych utworów takich jak: "Jesteśmy na wczasach", "Bynajmniej", "Dziewczyny bądźcie na nas dobre na wiosnę", "Piosenka starych kochanków", "Nie umiałem tak ładnie", Przedostatni walc"

Satyryczne ostrze autora będzie wciąż skłaniać do refleksji, ale jak zapewniają realizatorzy, aura uzdrowiska sprawi, że każdy z kuracjuszy, czyli widzów poczuje kojący wpływ lirycznych piosenek Młynarskiego i przynajmniej na dwie godziny oderwie się od otaczającej nas rzeczywistości. Będzie zabawnie, wesoło, śmiesznie, ale nie tylko. Bo kiedy jest tylko śmiesznie to może być niewesoło.

Spektakl powstał w ramach Sceny Propozycji Aktorskich.

Zachęcamy do przyjścia pół godziny przed spektaklem, gdyż będzie na Państwa czekał otwarty bar. Usiądźmy, napijmy się pysznej kawy lub herbaty, porozmawiajmy, oderwijmy się od codzienności. Celebrujmy wspólnie wieczór!

***

Premiera: 16 czerwca 2018 roku, o godz. 19.00

Kolejne spektakle:

17/19/20/21/22 czerwca, o godz. 19.00

5/6/7/8 lipca, o godz. 19.00

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji