Artykuły

Rosja. Alexandr Azarkevitch przewodniczącym jury międzynarodowego konkursu choreograficznego w Permie

Dziś, 17 maja w Permie, na Uralu, w Rosji rozpoczyna się Międzynarodowy Konkurs Współczesnej Choreografii (International Competition of Modern Choreography), który potrwa do 20 maja.

Przewodniczącym jury w tegorocznej edycji konkursu został tancerz i choreograf Alexandr Azarkevitch - prodziekan kierunku taniec na Wydziale Artystycznym AHE w Łodzi i prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Promocji Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa z siedzibą w Łodzi.

W jury konkursu zasiądą także Igor Ivanov - solista baletu Den Norske Opera w Oslo w Norwegii; Aleksej Rastorguev - solista baletu i choreograf Państwowego Teatru "Balet Jewgienia Panfiłowa" w Permie; Profesor Tatiana Kazarinova - choreografka, Zasłużona Działaczka Kultury Federacji Rosyjskiej, kierowniczka Katedry Choreografii Państwowego Instytutu Kultury w Permie; Anna Novostrueva - choreografka, laureatka międzynarodowych konkursów, wykładowczyni na Katedrze Choreografii Państwowego Instytutu Kultury w Permie.

W konkursie biorą udział tancerze i choreografowie m.in. z Włoch, Boliwii, Norwegii oraz Rosji. W ramach konkursu odbędą się także warsztaty tańca współczesnego. Organizatorami międzynarodowego konkursu choreograficznego w Permie są: Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej, Urząd Miasta w Permie i Państwowy Instytut Kultury w Permie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji