Artykuły

Poznań. Halina Łabonarska z Księgą Powtórzonego Prawa

W ramach cyklu "Verba Sacra Biblia Trzeciego Tysiąclecia - Biblia 3.0", przedstawione zostaną 13 maja w katedrze poznańskiej fragmenty Księgi Powtórzonego Prawa. Jest to ostatnia część Pięcioksięgu.

Według ks. prof. Janusza Nawrota, autora wyboru fragmentów i komentatora - Mijają czasy, mijają różne uwarunkowania, mijają nawet ludzie, którzy stali się pierwszymi adresatami Bożych zaleceń - pozostaje samo prawo, niezmienne jak Ten, który jest ich Autorem. Dlatego właśnie Mojżesz tak wielki akcent kładzie na absolutną konieczność wierności ludu w każdym z jego pokoleń, mówiąc w imieniu Boga: Obyście zawsze mieli w sercu tę samą bojaźń przede Mną i wykonywali zawsze wszystkie moje przykazania po wszystkie dni. Nie ma ważniejszego przesłania, niż właśnie to, by wierność Bożym nakazom cechowała postępowanie narodu zwanego przez Boga i przez siebie "wybranym": Ty bowiem jesteś narodem poświęconym Panu, Bogu twojemu. Ciebie wybrał Pan, Bóg twój, byś spośród wszystkich narodów, które są na powierzchni ziemi, był ludem będącym Jego szczególną własnością.

Księgę Powtórzonego Prawa usłyszymy w wykonaniu wybitnej polskiej aktorki Haliny Łabonarskiej. Oprawę muzyczną przygotował Jacek Pupka /organy/. W programie kompozycje takich autorów, jak: Gaston Litaize, Theodore Salome, Maria Theresia von Paradis, Floor Peeters, Christopher Tamblin i David Johnson.

Będzie to 187 premiera Verba Sacra.

Niedziela 13 maja godz. 17:00 Bazylika Archikatedralna w Poznaniu

www.verbasacra.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji