Artykuły

Kielce. Potrójny sukces Teatru Żeromskiego

"Ciemności" Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki, "Rasputin" Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina oraz "1946" Tomasza Śpiewaka w reżyserii Remigiusza Brzyka to tytuły spektakli Teatru im. Żeromskiego, które zakwalifikowały się do finału 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Sytuacja, kiedy udaje się to aż trzem produkcjom jednego teatru jest absolutnie wyjątkowa. Nasze spektakle znalazły się wśród takich przedstawień, jak: "Henrietta Lacks" Anny Smolar, Marty Malikowskiej, Macieja Pesty, Soni Roszczuk, Jana Sobolewskiego w reżyserii Anny Smolar z Nowego Teatru w Warszawie, "Bzik. Ostatnia minuta" Jana Czaplińskiego w reżyserii Eweliny Marciniak z Teatru Współczesnego w Szczecinie czy "Zapiski z wygnania" Sabiny Baral w reżyserii Magdy Umer z Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury w Warszawie. Do drugiego etapu przeszło 13 ze 136 spektakli.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w szczególny sposób popularyzuje współczesny dramat polski i adaptacje polskiej literatury współczesnej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji