Artykuły

Na szczecińskich scenach

W Krypcie

Premiera "Zimy"

Polską prapremierę sztuki Jewgienija Griszkowca "Zima" wyreżyserował w "Krypcie" Jacek Papis, szczecinianin (niegdyś działający w grupie teatralnej, prowadzonej przez Sylwestra Woronieckiego). Historia dwóch żołnierzy wykonujących absurdalną misję na Syberii to okazja do rozrachunku z życiem. Pytania o sens istnienia stawiane są tu z poczuciem humoru. "Zima staje się opowieścią o potrzebie nieskrępowanej wolności i "anarchistycznym" buncie przeciw krępującym nas normom" - mówi reżyser i twórca oprawy muzycznej spektkalu w jednej osobie. Kostiumy wyszły spod ręki Małgorzaty Krzemień. Występują: Joanna Matuszak, Grzegorz Falkowski i Kuba Kornacki. Premiera w niedzielę o godz. 17.

Kameralnie

Więcej nóg

Teatr Kameralny (oryginalne piwniczne podziemia przy Podgórnej 63, naprzeciw Książnicy Pomorskiej) pokaże "dwa razy więcej nóg za tę samą cenę", czyli przedstawienie kabaretowe "Nerwy szminek", pomyślane i wyreżyserowane przez Michała Janickiego. Skecze, wiersze, piosenki i humoreski Gałczyńskiego, Hemara, Załuckiego i Tuwima wykonują Olga Adamska, Katarzyna Sadowska, Sławomir Kołakowski i Michał Janicki. Dobra zabawa gwarantowana. Spektakl w niedzielę o godz. 17.

W Teatrze Współczesnym

"Dziady"

Misterium życia i śmierci, światy realne i fantastyczne w jednym miejscu, staropolski, ludowy obrzęd opisany w romantycznej manierze przez Adama Mickiewicza wyreżyserowała Irena Jun. Rozmach inscenizacji godny jest tematu - grzesznej natury ludzkiej i poszukiwania sposobu odkupienia win, możliwości zbawienia. Guślarza kreuje Jacek Polaczek, w roli Widma występuje Jacek Piątkowski. Gra niemal cały zespół szczecińskiego Współczesnego.

Spektakle od piątku do niedzieli o godz. 19.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji