Artykuły

Tarnów. O wiejskim singlu komediowo w teatrze

Na scenie Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie 16 kwietnia będzie można obejrzeć polską komedię autorstwa Marka Rębacza "Atrakcyjny pozna panią... ". Spektakl, w którym występują znani z małego i dużego ekranu aktorzy, zagrany zostanie dwukrotnie - o godz. 17 i 20.

"Atrakcyjny pozna panią..." to jedna z najzabawniejszych polskich komedii teatralnych, pierwowzór filmu o tym samym tytule. Jej fabuła osadzona jest w rodzimych realiach i opowiada o perypetiach Stasia - starego, wiejskiego kawalera, który w poszukiwaniu żony dopuszcza się oszustwa. Zamieszcza prasowy anons i kłamie w nim, podając się za przystojnego i majętnego biznesmana mieszkającego w wiejskiej posiadłości, choć w rzeczywistości spędza życie w rozpadającej się chałupie, a i sama jego uroda pozostawia wiele do życzenia. Niemniej marzy o żonie pięknej i młodej, takiej, jakie widuje w kolorowych czasopismach. W sposób kategoryczny odrzuca zaloty sąsiadek, które dowiedziawszy się o jego poszukiwaniach, spieszą zaoferować swoje wdzięki i talenty.

W miłosnych rozterkach dzielnie wspiera Stasia jego wierny druh - Rysio, wieloletni przyjaciel i kompan "do szklanki". Stasio zaś wspiera dobrym słowem i doświadczeniem Wojtka - młodego sołtysa nieszczęśliwie zakochanego w niejakiej Mariolce.

Mija kilka dni i anons przynosi zaskakujący skutek - do wsi przyjeżdża piękna, młoda dziewczyna wyglądająca jak prawdziwa dama. Jej wizyta to początek ogromnych kłopotów i jeszcze większych krętactw.. Jak dalej potoczy się ta historia, dowiedzieć się można w najbliższy poniedziałek.

W sceniczne postaci wcieliła się plejada popularnych polskich aktorów: Mikołaj Roznerski, Sylwester Maciejewski, Lech Dyblik, Adriana Kalska, Elżbieta Jarosik oraz Aleksandra Nieśpielak.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji