Artykuły

Łódź. Ogłoszono laureatów XXIV Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

Spektakl "Wesele" w reż. Jana Klaty przygotowany przez zespół z Narodowego Starego Teatru w Krakowie otrzymał tytuł najlepszego przedstawienia XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

Tytuł najlepszej aktorki przyznano Krystynie Jandzie za rolę w spektaklu "Zapiski z wygnania" w reżyserii Magdy Umer z Teatru Polonia w Warszawie, a za najlepszego aktora uznano Borysa Szyca za rolę Szarika alias Szarikowa w spektaklu "Psie serce" w reż. Macieja Englerta z Teatru Współczesnego w Warszawie.

O wynikach plebiscytu poinformowała w piątek PAP Justyna Tomczak z organizującego festiwal łódzkiego Teatru Powszechnego. Spektakle oraz grę aktorów na specjalnych kartach do głosowania oraz w intrenecie oceniała tradycyjnie publiczność.

W tym roku w plebiscycie publiczności brało udział osiem przedstawień: "Wesele", "Psie serce", "K." w reż. Monik Strzępki z Teatru Polskiego w Poznaniu, "Hannah Arendt. Ucieczka" w reż. Grzegorza Laszuka z Teatru Powszechnego w Łodzi i Komuny Warszawa, "Mefisto" w reż. Agnieszki Błońskiej z Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hubnera w Warszawie, "Zapiski z wygnania" w reż. Magdy Umer z Teatru Polonia w Warszawie, "Sekretne życie Friedmanów" w reż. Marcina Wierzchowskiego z Teatru Ludowego w Krakowie oraz "lovebook" w reż. Michała Siegoczyńskiego z Teatru Powszechnego w Łodzi.

Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi tradycyjnie organizuje łódzki Teatr Powszechny. W programie tegorocznego wydarzenia znalazło się kilkanaście przedstawień, panele, dyskusje i wystawa. Mottem tegorocznej edycji było "Niebezpiecznie jest schodzić ze sceny".

Na zdjęciu: "Wesele" z z Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji