Artykuły

Rzeszów. Bardzo teatralny weekend

Zorro w Teatrze "Maska", Noc z Teatrem Przedmieście, Serce bez grani u Siemaszkowej i Piaf na Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru.

Zorro w Teatrze "Maska"

Niedziela, 25 marca, godz. 14.30 i 16:30. Teatr "Maska".

Przed spektaklem istnieje możliwość zwiedzenia Muzeum Lalek. Wszędzietam, gdzie zło próbuje zatriumfować nad dobrem, pojawia się nie wiadomo skąd Zorro - zamaskowany mściciel, który walczy w imieniu biednych i pokrzywdzonych ludzi. Wspaniałe kostiumy, efektowne sceny walki na szpady, pułapki i pościgi - wszystko to składa się na zrealizowanyz wielkim rozmachem spektakl, (us)

Rzeszów Noc z Teatrem Przedmieście

Sobota, 24 marca, godz. 19. Teatr .Przedmieście". Bilety: 50 zł.

"Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zapraszamy na wielkie świętowanie! 24 marca w Teatrze Przedmieście będą Państwo mogli zobaczyć dwa spektakle: wielokrotnie nagradzaną "Obietnicę" i "Kroniki podwórkowe" oraz posłuchać znakomitego zespołu Reisha Trio. W programie o godz. 10 spektakl "Obietnica", o godz. 21 wystawa i poczęstunek, o godz. 21.30 spektakl "Kroniki Podwórkowe" i o godz. 22.30 koncert zespołu Reisha Trio. Scenariusz spektaklu "Obietnica" został napisany na podstawie wątków autobiograficznych. Jest to poetycka, metafizyczna historia o matczynej miłości i walce o życie dziecka.

Przełomowe wydarzenia sprzed lat urastają do momentów symbolicznych i najważniejszych. To opowieść, którą opowiada się całe życie, nie po to, aby zrozumieć, ale po to, żeby w tej opowieści ożyć od nowa. Spektakl "Kroniki podwórkowe" jest próbą cofnięcia się do naszej dziecięcej niewinności, naszego podwórka i marzeń. Krajobraz dzieciństwa pełen jest nie tylko sielskich wspomnień, ale też bólu, niespełnienia i gorzkiego smaku porażki. W tle tej historii przewijają się burzliwe lata 80., czarnobiałe fotografie, pochody pierwszomajowe i cień Czarnobyla. Zespół Reisha Trio został założony w 2013 roku przy okazji przygotowań muzyki do spektaklu "Dybuk Rzeszowski" w Teatrze Przedmieście. Po wielkim sukcesie przedstawienia młodzi muzycy postanowili poszerzyć swój repertuar, (us)

Rzeszów Serce bez granic

Piątek, 23 marca, godz. 15. Teatr im. Wandy Siemaszkowej. Portret kardynała Adama Kozłowieckiego SJ, obywatela Polski i Zambii, pierwszego arcybiskupa Lusaki. Ten Wielki Apostoł Afryki, najwyższy dostojnik Kościoła zambijskiego, który 61 lat swojego życia poświęcił mieszkańcom kontynentu afrykańskiego, u rodził się i wychował w Hucie Komorowskiej k. Kolbuszowej. W spektaklu wykorzystano pamiętniki ks. A. Kozłowieckiego - więźnia obozów koncentracyjnych w Auschwitz i Dachau oraz listy z afrykańskiej misji do przyjaciół, (us)

Piaf - Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru

Sobota, 24 marca, godz. 18. Teatr im. Wandy Siemaszkowej.

Czy Edith Piaf zmarła nie zaznawszy miłości? Przez całe swoje krótkie, niespełna pięćdziesięcioletnie życie przeżyła więcej, niż zdołało udźwignąć jej serce. Estrada była jej życiem, a życie - estradą. Spalała się, by znów zapłonąć. Umierała, by żyć wiecznie. Chorowała na brak miłości, by dać świadectwo o tym, co w życiu najważniejsze. Spektakl o niezwykłym życiu i działalności artystycznej Edith Piaf- legendzie francuskiej piosenki, której biografia i twórczość fascynują do dziś nie tylko Francuzów. Jej życie pełne było porażek i sukcesów, awantur, nieszczęśliwej miłości i rozczarowań. Jan Szurmiej znany jest rzeszowskiej publiczności z realizacji takich hitów repertuarowych jak: "Sztukmistrz z Lublina", "Ania z Zielonego Wzgórza", "Siostrunie", "Wielka woda".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji