Artykuły

Kalisz. Wystawa z teatrem w środku

Kostiumy, plakaty i elementy scenografii składają się na najnowszą ekspozycję w Ośrodku Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień. Jest ona czynna od minionego piątku i zatytułowana "Teatr mój..."

Prezentowane są osiągnięcia czworga artystów, których znamy od lat m.in. z realizacji w kaliskim Teatrze im. W. Bogusławskiego. Projektantka Bogna Rząd może pochwalić się licencjatem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i studiami magisterskimi w zakresie biotechnologii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Swoje kolekcje i projekty wystawiała w kraju i za granicą. Realizowała kostiumy teatralne m.in. do spektakli "Pinokio" Collodiego w reż. M. Bortkiewicza, "Jak wam się podoba" Szekspira w reż. R. Czechowskiego czy "Ja, Hamlet" w reż. M. Kality. Jej kostiumy teatralne możemy oglądać również w Wieży Ciśnień.

Piotr Pawlik jest reżyserem dźwięku. Współpracował z tak znanymi reżyserami, jak Grzegorz Jarzyna, Barbara Borys-Damięcka, Krystyna Janda czy Krzysztof Warlikowski. Przygotowywał m.in. iluminację kaliskiego teatru i parku do przedstawienia plenerowego "Sen nocy letniej" Szekspira w reż. R. Czechowskiego.

Wojciech Stefaniak jest absolwentem warszawskiej ASP. Jego artystyczne zainteresowania obejmują dziś przede wszystkim scenografię. Może się pochwalić realizacjami w ponad trzystu spektaklach w teatrach w kraju i za granicą.

Z kolei Tomasz Wolff, absolwent poznańskiej ASP, jest autorem projektów, grafikiem, a także muzykiem i fotografem. W Wieży oglądać można jego plakaty.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji