Artykuły

Warszawa. Spektakl wg "Wilka" Hłaski w Liceum Zamoyskiego

16 marca o godz. 16.15 w ramach Festiwalu Artystycznego Zamoyskiej Awangardy w XVIII LO im. Jana Zamoyskiego w Warszawie odbędzie się spektakl "Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie" w wykonaniu młodzieżowej grupy "Ferajna.ADiT".

"Pogodzenie się ze światem jest równie małoznaczne, jak i bunt i wściekłość przeciw niemu". Więc czemu się nie buntować? Czy uległość wobec systemu to sposób na szczęście?

"Wilk" Marka Hłaski dla nas jest tylko/aż inspiracją. Wysyłamy Ryśka w podróż, którą każdy z nas odbywa, z gorszym lub lepszym skutkiem. Istotą naszego spektaklu nie są bohaterskie czyny w obronie wspólnoty, tylko małe kroki, krzywo stawiane w kierunku dobra jednostki. Czy Wilk-Rysiek to jeszcze człowiek? W którym momencie stajemy się zombie?

Spektakl jest rezultatem trzymiesięcznych warsztatów zorganizowanych przez Agencję Dramatu i Teatru. Scenariusz opracowała grupa dramaturgiczna (Aleksandra Górecka, Aleksandra Grzejszczak, Julia Perendyk, Wiktoria Milwicz, Olaf Parfianowicz) pod opieką Sandry Szwarc i Artura Pałygi. Grupę aktorską (Dominika Banaszek, Zofia Chlebus, Jana Denisiuk, Aleksandra Janik, Natalia Karcz, Izabela Łopuska, Hubert Miłkowski, Julia Konstancja Modzelewska, Karolina Rostalska, Leon Strzelecki, Wiktoria Wadecka, Jan Wesołowski, Witold Wojciechowski, Jan Nowodworski) przygotowała i wyreżyserowała spektakl Joanna Grabowiecka. Autorem scenografii jest Maciej Cioch. Zespół składa się z warszawskiej młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym. "Wilk" to debiutancka powieść Marka Hłaski, opublikowana dopiero w 2015 r. jak, zaś spektakl stanowi pierwszą próbę teatralizacji tego tekstu - oraz debiut zespołu.

Premiera miała miejsce w Instytucie Teatralnym 17 grudnia 2017 r.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji