Artykuły

Poznań. O "Artystkach awangardy tanecznej" w PTT

15 marca o godz. 19 w Studio Polskiego Teatru Tańca odbędzie się spotkanie wokół książki: "Polskie artystki awangardy tanecznej. Historie i rekonstrukcje / Polish Dance Avant-Garde Artists. Stories and Reconstructions" pod redakcją Joanny Szymajdy. Wydawcami są Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Adama Mickiewicza.

Publikacja jest dwujęzyczna i zawiera 11 artykułów 11 autorów i autorek, skoncentrowanych wokół postaci polskich choreografek i wielkich osobowości scenicznych: Janiny Mieczyńskiej, Ireny Prusickiej, Tacjanny Wysockiej, Bronisławy Niżyńskiej, Marie Rambert, Poli Nireńskiej, Yanki Rudzkiej oraz o rekonstrukcjach ich prac i archeologii tańca.

Zapraszamy na dyskusję o kolejach losu polskiego tańca międzywojennego oraz jego barwnych przedstawicielkach.

Publikacja jest częścią koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego POLSKA 100, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. Została dofinansowana ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Przy okazji spotkania będzie możliwość nabycia książek w promocyjnej cenie 33 zł .

Dyskusja odbędzie się w cyklu "Odpowiednie dać Tańcowi słowo", który obejmuje rozmowy, poruszające zagadnienia związane z eksperymentalną sztuką tańca współczesnego. Raz w miesiącu organizujemy spotykanie w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu i rozmawiamy o najistotniejszych zagadnieniach związanych z przestrzenią sztuki choreograficznej w kontekście eksperymentu. Ostatnio dedykujemy spotkania nowościom wydawniczym.

rozmówcy: Joanna Szymajda, Hanna Raszewska - Kursa, Iwona Pasińska

---

Moderatorka/kuratorka: Anna Królica

15.03.2018 | godz. 19.00 I Studio Polski Teatr Tańca I Kozia 4

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji