Artykuły

Kraków. Artyści Zaczarowanej Piosenki w hołdzie Leszkowi Moczulskiemu

Leszkowi Aleksandrowi Moczulskiemu poświęcony będzie sobotni koncert w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków. Piosenki wybitnego poety wykonają laureaci i finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, organizowanego przez Annę Dymną.

Gośćmi specjalnymi 37. koncertu "Zaczarowane Radio Kraków" będą m.in. Grzegorz Turnau i Jan Kanty Pawluśkiewicz, muzycy Andrzej i Jacek Zielińscy, a także artyści Piwnicy pod Baranami.

"Zaczarowane Radio Kraków" to cykl koncertów Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", realizowany od 2009 r. wspólnie z Radiem Kraków. Głównymi bohaterami przedsięwzięcia są laureaci i finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki - ogólnopolskiego, kilkuetapowego konkursu dla utalentowanych wokalnie osób niepełnosprawnych, którego finał odbywa się czerwcu, na krakowskim Rynku Głównym (w tym roku odbędzie się 14. edycja).

Leszek Aleksander Moczulski wielokrotnie przysłuchiwał się koncertom "Zaczarowanego Radia Kraków". Był również jurorem Festiwalu Zaczarowanej Piosenki - wielkim przyjacielem osób z niepełnosprawnościami oraz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

- Koncerty są różne, ale mają taką siłę, energię, że to tu ludzi przyciąga. Mówi się, że najlepszym schronieniem dla człowieka jest drugi człowiek. To my tutaj jesteśmy wszyscy razem, tutaj czujemy się bezpiecznie, radośnie i będziemy to robić zawsze, żeby się spotykać, żeby o sobie nie zapominać - powiedziała Anna Dymna.

- "Zaczarowane Radio Kraków" to świetna zabawa, dużo emocji i wspaniali ludzie - oceniła jedna z finalistek Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Jadwiga Chowaniec. Inna finalistka, Joanna Kryś, powiedziała: - Dużym zaszczytem jest to, że możemy zaśpiewać przy towarzystwie wspaniałej orkiestry pod batutą pana Andrzeja Zaryckiego.

Wydarzenie w studiu Radia Kraków poprowadzi piosenkarka Lidia Jazgar, kierownictwo muzyczne objął kompozytor Andrzej Zarycki.

Wstęp na koncert jest wolny.

Leszek Aleksander Moczulski zmarł w grudniu ubiegłego roku, w wieku 79 lat. Był jednym z najbardziej znanych poetów polskich, autorem wierszy i tekstów piosenek wykonywanych m.in. przez Skaldów i Marka Grechutę. Zajmował się też publicystyką.

Moczulski ukończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wśród jego tomików poezji są m.in. "70 widoków w drodze do Wenecji" (1992), "Elegie o weselu i radosne smutki" (1997), "Jej nigdy za późno", "Dziękczynienia po Komunii Świętej" (2006) i kilkanaście książek dla dzieci, m.in. "Moje kotki", "Siedem dni stworzenia świata". Zalicza się go do pokolenia Nowej Fali.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji