Artykuły

Wałbrzych. Super-sobota u Szaniawskiego

W Teatrze im. Szaniawskiego, w sobotę 24 lutego - teatralny popremierowy maraton.

O 17.30 - SPOTKANIE z prof. RYSZARDEM KOZIOŁKIEM - gościem premiery, który na otwartym wykładzie przed drugim spektaklem z pasją opowie o kontrowersyjnym Sienkiewiczu, bohaterze najnowszego spektaklu "Szaniawskiego". Spotkanie poprowadzi pedagożka teatru Dorota Kowalkowska.

Prof. Ryszard Koziołek w 2010 roku otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia za książkę "Ciała Sienkiewicza. Studia o symbolice płci i przemocy". Zajmuje się historią i teorią powieści nowoczesnej. Pisze m.in. w "Tygodniku Powszechnym", "Gazecie Wyborczej", "Polityce".

Wykładowi towarzyszyć będzie promocja książki "Ciała Sienkiewicza. Studia o symbolice płci i przemocy", wydanej właśnie przez Wydawnictwo CZARNE.

O 19.00 - SPEKTAKL popremierowy "SIENKIEWICZ SUPERSTAR (czyli zupełnie spóźniona anegdota biograficzna na chwalebną okazję stulecia odzyskania niepodległości)" w reżyserii Anety Groszyńskiej i z tekstem Jana Czaplińskiego. Będzie to biografia człowieka, który podarował Polakom historię i historia problemu, jaki z tego wyniknął. Na stulecie odzyskania niepodległości, twórcy wielokrotnie nagradzanej ZAPOLSKIEJ SUPERSTAR, zapraszają na sequel - opowieść o Henryku Sienkiewiczu, autorze popularnym i bardzo nieznanym.

A około 21.15, po "SIENKIEWICZU" - CZYTANIE z cyklu CZARNE na BIAŁO. "Szaniawski" zaprasza na performatywny trailer książki "BIAŁE. ZIMNA WYSPA SPITSBERGEN" Ilony Wiśniewskiej.

Spitsbergen to największa wyspa norweskiego Svalbardu w Arktyce i najbardziej na północ wysunięte siedlisko ludzkie na świecie. Mieszkają tu obywatele pięćdziesięciu krajów, którzy przyjechali żyć i pracować w ciągłym zimnie, śniegu i ciemnościach nocy polarnej. Jedną z takich osób jest Polka - Ilona Wiśniewska, która z pasją odkrywcy opowiada historię wyspy.

Autorka książki będzie gościem Teatru. Po czytaniu spotkanie i rozmowa z Autorką, którą poprowadzi Dorota Kowalkowska.

Czytają: Angelika Cegielska i Ryszard Węgrzyn. Muzykę na żywo zapewni Kamil Tuszyński a reżyseruje Łukasz Zaleski.

Rezerwacje, bilety: BOW / 74 648 83 01-03 / www.teatr.walbrzych.pl

Na zdjęciu: próba spektaklu "SIENKIEWICZ SUPERSTAR ..."

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji