Artykuły

Poznań. #metoo ze sceny Teatru Polskiego

Czytanie performatywne w reżyserii Uli Kijak, inspirowane zataczającą coraz szersze kręgi akcją #metoo, 14 lutego zaprezentowane zostanie w Malarni Teatru Polskiego.

Twórcy piszą:

"W domu. Na ulicy. W szkole. W pracy. W knajpie. Na uczelni. W urzędzie. Na imprezie. W windzie. Na wycieczce. W bramie. W namiocie. Na podwórku. W autobusie. W pociągu. W tramwaju. W sklepie. W parku. Na scenie. W lesie. W kinie. Na boisku. W sejmie. W sali gimnastycznej. Na placu. Na basenie. Nie wiem dokładnie gdzie.

W dzień. W nocy. Rano. Wieczorem. Przed południem. W południe. Po południu. O północy. Nie wiem dokładnie kiedy.

Chłopak. Nieznajomy. Znajomy. Sąsiad. Ojciec. Wychowawca. Brat. Ksiądz. Wujek. Trener. Kolega. Mąż. Szef. Profesor. Przełożony. Partner. Kuzyn. Lekarz. Nie wiem dokładnie kto.

Jeden. Dwóch. Trzech. Kilku. Wielu. Nie wiem dokładnie ilu.

Jeden raz. Dwa razy. Trzy razy. Kilka razy. Wiele razy. Nie wiem dokładnie, ile razy. Przestałam liczyć.

Ja milczałam. Ty milczałaś. Ona milczała. One milczały. Długo.

Teraz mówimy. #metoo #jateż"

W czytaniu, reżyserowanym przez Ulę Kijak, udział wezmą aktorki Teatru Polskiego - Ewa Szumska i Katarzyna Węglicka oraz gościnnie: Joanna Ciechonowska-Barnuś, Zuzanna Saporznikow, Lidia Święszkowska i Katarzyna Klebba (skrzypce).

Po spektaklu Teatr Polski zaprasza na rozmowę "Akcja #metoo #jateż. Co będzie dalej?". Jak będzie wyglądał świat, jeśli ta rewolucja się powiedzie? Jak o tym rozmawiać? Co może pójść nie tak? Czy społeczeństwo bez przemocy jest możliwe? Co właściwie się wydarzyło i co będzie dalej? Te i inne pytania prowadzący Piotr Morawski zada Joannie Krakowskiej - historyczce i teoretyczce teatru, eseistce oraz tłumaczce oraz Monice Płatek - prawniczce i nauczycielce akademickiej.

---

#metoo ze sceny - czytanie performatywne

Teatr Polski, Malarnia

14.02, g. 19 - czytanie, g. 20 - rozmowa

bilety: 5 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji