Artykuły

Tarnów. Kora z Maanamu będzie bohaterką przedstawienia

Na pierwszą połowę tego roku Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie przygotował zarówno kilka premierowych przedstawień, jak i kilka wznowień swoich popularnych sztuk. Czego możemy się spodziewać?

Sezon na deskach Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie rozpocznie się od muzycznego monodramu w reżyserii Joanny Satanowskiej. Na spektakl "Bądź taka, nie bądź taka" składają się wykonywane na żywo przez Karolinę Gibki najbardziej znane przeboje z repertuaru grupy Maanam oraz wizualizacje filmowe, w których aktorka wciela się w rolę barwnej wokalistki zespołu, Olgi Jackowskiej Kory. Przedstawienia będą na Małej Scenie Teatru od 12 lutego.

Na 4 marca na Dużej Scenie zapowiadana jest kolejna premiera z cyklu "Kobiety o kobietach". Tym razem będzie to "Balladyna" Juliusza Słowackiego w interpretacji Bożeny Suchockiej.

Reżyserka postrzega klasyczny dramat doby romantyzmu jako groteskową historię zbrodni, winy i kary, której główna bohaterka jest jedną z najbardziej fascynujących i niejednoznacznych kobiet w polskiej literaturze.

Z kolei Anna Wieczur-Bluszcz zaprezentuje widzom tarnowskiej sceny sztukę "Płuca" Duncana Macmillana. W spektaklu wezmą udział Ewa Jakubowicz i Filip Kowalczyk. Premiera 29 kwietnia na Małej Scenie.

"Balladyna" nie będzie jedyną okazją na spotkanie z literaturą romantyczną. W styczniu miał miejsce w tarnowskim teatrze powrót mickiewiczowskiej "Grażyny" w reżyserii Radosława Rychcika, nagrodzonej w ogólnopolskim konkursie "Klasyka żywa". Kolejne pokazy "Grażyny" już w połowie kwietnia.

Na tarnowską scenę powrócił także kameralny spektakl "Blackbird" oraz tryskająca humorem komedia muzyczna "Piękna Lucynda". W marcu stanie się podobnie z monodramem "Kolega Mela Gibsona" oraz komedią "W pokoju obok".

Warto również zwrócić uwagę na "Porachunki z katem" Marana McDonagha w reżyserii Marcina Hycnara - czarną kryminalną komedię, która zainaugurowała ubiegłoroczny XXI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia. Kolejne spektakle w lutym i w maju.

"Poskromienie złośnicy" Williama Szekspira w reżyserii Anny Gryszkówny, z którą tarnowski teatr wszedł w nowy rok, będzie grane regularnie w lutym i w pierwszym tygodniu kwietnia.

Wielokrotnie nagradzany "Jakobi i Leidental" - kameralny, piękny spektakl o marzeniach i niedoskonałościach, po dłuższej nieobecności pojawi się na Scenie Underground 20,21 i 22 kwietnia.

W repertuarze tarnowskiego teatru na nadchodzące miesiące nie zabraknie również przedstawień dla najmłodszych widzów. Będzie można obejrzeć m.in. "Tajemniczy ogród", "Małego księcia", "Lato Muminków", "Pinokia" czy "Lokomotywę U".

Rezerwacji biletów można dokonywać pod numerami telefonów -14 688 32 87 i 784 976 025. Wszystkie informacje na stronie internetowej: www. teatr.tarnow.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji