Artykuły

Opole. "Marvin" - prapremiera w teatrze lalki i aktora

"Marvin" Marty Guśniowskiej, wyróżniony nagrodą główną w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, swoją prapremierę będzie miał w Opolu. Duża Scena OTLiA - sobota, godz. 17.00.

Bohaterami tej, jak mówi reżyser przedstawienia Paweł Aigner, zabawnej, ale i lekko gorzkiej opowieści są dinozaur, żółw i motyl, czyli Marvin, Finn i Ulisses. Pierwszy martwi się, że kiedyś wyginie, drugiemu "grozi" długowieczność w samotności, a trzeci ma znacznie krótszą perspektywę życia. Diabeł obiecuje im nieśmiertelność w zamian za ich dusze. Czy przyjmą taką propozycję? Czy pogodzą się z faktem, że każdy na świecie ma swój czas i każdy kiedyś przeminie?

Przedstawienie adresowane jest do dzieci od lat 7, ale jak zapewniają twórcy, dorośli widzowie też nudzić się nie będą.

- To sztuka o odchodzeniu, o śmierci. Jest w niej sporo metafizyki, zadumy, ale także ciepłego żartu - zapewnia Paweł Aigner, reżyser "Marvina", którego opolskiej publiczności przedstawiać nie trzeba (m. in. w ubiegłym sezonie zrealizował w naszym teatrze lalek przebojowe "Szelmostwa Skapena" według Moliera).

Scenografia i kostiumy do "Marvina" to podobnie jak w przypadku "Szelmostw..." dzieło Pa via Hubicki. Muzykę skomponował Tomasz Lewandowski. A w przedstawieniu grają: Andrzej Mikosza (Marvin), Krzysztof Jarota (Ulisses), Tomasz Szczygielski (Finn) oraz Anna Jarota, Agnieszka Zyskowska-Biskup, Jan Chraboł i Andrzej Szymański.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji