Artykuły

Opole. Cyrkowa opowieść o przemijaniu dla dzieci

Już w najbliższą sobotę, 10 lutego w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora odbędzie się prapremiera spektaklu "Marvin". Choć sztuka przeznaczona jest dla dzieci, to wielowątkowa fabuła pozwoli dorosłym widzom zinterpretować ją na swój sposób.

Spektakl w reżyserii Pawła Aignera to opowieść o przemijaniu i kruchości życia. Stanowi on jednak także afirmację życia i uczy umiejętności czerpania radości z każdej jego chwili. Jest to melancholijna podróż, w której nie brakuje jednak humoru, zabawy i przyjaźni.

Przedstawienie dla każdego

- Choć dużo tutaj ciężkich i poważnych tematów, które dotykają tematyki śmierci, to wszystko przedstawione jest w sposób groteskowy i zabawny. Z całą pewnością młodzi widzowie nie będą zawiedzeni, a z kolei starsi wyjdą ze spektaklu w zadumie i refleksji - tłumaczy reżyser Paweł Aigner.

Dinozaur, żółw i motyl czyli Marvin, Finn i Ulisses to bohaterowie najnowszej bajki Marty Guśniowskiej. Dinozaur Marvin smuci się, bo jest przedstawicielem gatunku, który musi wyginąć. Ta niewesoła perspektywa czyni Marvina trochę melancholijnym. Z kolei motyl Ulisses wie, że jego czas jest krótki, z czym się pogodnie godzi. Za to żółw Finn wie, że choć pożyje długo, to możliwe, że samotnie.

Spektakl robiony z rozmachem

Reżyser przedstawienia Paweł Aigner uznał stary cyrk za najlepszą przestrzeń, w której wydarzyć się mogą rzeczy niezwykłe i najzwyczajniejsze.

- Humor słowny i sytuacyjny, ludzie, zwierzęta, owady, rekwizyty i przedmioty tworzą osobliwy świat. Zwariowany, poważny i wesoły zarazem. Świat możliwy tylko na teatralnej scenie. Dawno już na deskach opolskiego teatru nie było tak ambitnego przedsięwzięcia - zachęca reżyser Aigner.

Prapremiera sztuki odbędzie się 10 lutego w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Bilet ulgowy kosztuje 19 zł, normalny 21 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji