Artykuły

Warszawa. Czytanie performatywne tekstu "Schulz goes Kafka"

Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa i Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego /ITI/ zapraszają na kolejne czytanie performatywne z teatralnego cyklu "Bima" już 15 lutego o 19.00 na Chmielnej 9A.

Tym razem będzie czeka nas czytanie tekstu Agnety Pleijel "Schulz goes Kafka" (tłum. Elżbieta Frątczak-Nowotny) w reżyserii Marcina Kopcia! Dyskusję po czytaniu poprowadzi Justyna Jaworska z Magazynu Dialog.

Obowiązkowe zapisy na darmowe wejściówki: biuro@jccwarszawa.pl (z dopiskiem "Bima" w temacie)

Franz Kafka żył w latach 1883-1924. Bruno Schulz w latach 1892-1942. W rzeczywistości obaj pisarze nigdy się nie spotkali. Józefina Szelińska była przez kilka lat narzeczoną Brunona Schulza. W 1936 roku przetłumaczyła na polski powieść Kafki "Proces". Bruno Schulz napisał do niej posłowie. Bruno Schulz zginął w 1942 roku z rąk niemieckich nazistów w swoim rodzinnym mieście, Drohobyczu. Sztuka jest wyimaginowanym spotkaniem tych trzech postaci.

W czytaniu udział wezmą: Szymon Nowak, Waldemar Barwiński, Judyta Turan. Czytanie powstaje we współpracy z gitarzystą jazzowym Tomkiem Lesiem oraz operatorem filmowym Filipem Drożdżem.

Do zobaczenia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji