Artykuły

Opole. Wkrótce premiera w Teatrze Kochanowskiego

Nowy Rok, a przed nami nowe spektakle! Już 20 stycznia na Małej Scenie premiera "Rozkładów jazdy" czeskiego dramatopisarza Petra Zelenki w reżyserii Agaty Puszcz. W rolach głównych wystąpią Cecylia Caban oraz Rafał Kronenberger.

Farsa "Chińczycy" ma się rozpocząć lada moment. Widownia już zajęła miejsca. Czas wyjść na scenę. Coś jednak się nie zgadza. Z sześcioosobowej obsady za kulisami czeka dwójka aktorów, w tym jeden przekonany, że za chwilę będzie nagrywał rozkłady jazdy dla lokalnych linii kolejowych. Jakby tego było mało, aktor i aktorka są małżeństwem po rozwodzie ze "skomplikowaną" przeszłością. Jest coraz zabawniej, choć pozornie ułożone klocki zaczynają się rozsypywać i to na oczach widzów!

Tytułowe rozkłady jazdy są dla naszych bohaterów jedynym źródłem utrzymania. Muszą użyczać głosów tabelom przyjazdów i odjazdów, żeby zarobić na życie. Pociągi mijające się na stacjach są jednak jak oni sami - ciągle na innych torach, blisko, by po chwili oddalić się od siebie o kilometry. Czy w dzisiejszym świecie można mieć nadzieję, że miłość pojawi się w naszym życiu w odpowiednim momencie? A może znów się z nią miniemy?

Petr Zelenka, autor takich filmów jak "Guzikowcy", "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" czy "Samotni", zadaje te pytania w wyjątkowo zabawnej, jak przystało na jego twórczość, formie. "Rozkłady jazdy" to spektakl na pograniczu farsy i tragikomedii, która zaskakuje nieprzewidywalnością i zawrotnym tempem akcji.

***

ROZKŁADY JAZDY

Premiera

Petr Zelenka, Michael Freyn

REŻYSERIA: Agata Puszcz

PREMIERA: 20 stycznia 2018, godz. 19.00

PRÓBA MEDIALNA i KONFERENCJA PRASOWA:

16 stycznia 2018 r. godz. 13.30

SPEKTAKLE: 20, 21,25, 26 i 27 stycznia

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji