Artykuły

Poznań. Nabór do studia aktorskiego Teatru Porywacze Ciał

Teatr Porywacze Ciał ogłasza nabór chętnych do STUDIA AKTORSKIEGO TEATRU PORYWACZE CIAŁ - STUDIO OSOBOWOŚCI w Poznaniu.

Studio założyła w 2013 roku Katarzyna Pawłowska - aktorka, reżyserka i pedagog z 25 letnim doświadczeniem w pracy warsztatowej i edukacji teatralnej.

Zapraszamy gorąco na warsztaty aktorskie, skierowane do wszystkich zainteresowanych pomyślnie zdanym egzaminem do szkoły teatralnej, oraz do tych, którzy chcą się rozwijać lub po prostu zrobić coś ciekawego. Przede wszystkim zależy nam na ciekawych osobowościach, na ludziach, którzy nie boja się wyzwań. Uczestniczyć w zajęciach mogą zarówno osoby, które chcą doskonalić swój warsztat aktorski, a także osoby początkujące, które dopiero zaczynają swoją przygodę z teatrem. Mile widziane są osoby w wieku od 16 do 100 lat:)

Warsztaty będą podzielone na kilka etapów: zajęcia dotyczące ekspresji ciała, ćwiczenia psychofizyczne, ćwiczenia na koncentrację, uwalnianie emocji, praca nad emisją głosu i wyrazistością mowy, interpretacja prozy i wiersza, praca indywidualna i w grupie. Podczas warsztatów Katarzyna Pawłowska realizuję swój autorski program, w którym ważne są: praca nad świadomością ciała, metody relaksacyjne i uwalnianie blokad w ciele. Następnie uczestnicy większość czasu przebywają na scenie razem, aby poznawać nie tylko swoje reakcje na partnera, ale także obserwują wszystkich uczestników - poznają się wzajemnie i tworzą sceniczne relacje. Na warsztatach uczymy się wyciszenia i koncentracji, a następnie uzewnętrzniania swoich emocji i uwalniania wyobraźni. Uczestnicy uczą się kreatywności i improwizacji na scenie, oraz etyki pracy z partnerami. Uwieńczeniem spotkania będzie premiera wspólnie przygotowanego spektaklu w czerwcu 2018r.

Spektakle - pokazy warsztatowe będące wynikiem pracy w Studiu powstają na bazie scenariusza składającego się ze zbioru prawdziwych historii uczestników.

W 2014r. powstał spektakl "Pierworodni"

(https://www.facebook.com/media/set/?set=a.573951976058127.1073741837.179191958867466&type=1&l=b0ad3d89a5 )

a w 2015r pokaz warsztatowy pt: "JELAD"

(https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1028703763808173.1073741845.100000056770730

w 2016r pokaz warsztatowy pt."KOCHAJMY SIĘ"

STUDIO AKTORSKIE TEATRU PORYWACZE CIAŁ DA CI SZANSĘ NA ROZWÓJ SWOJEJ OSOBOWOŚCI!!!

KOSZT: 300 PLN za 16 godzin w miesiącu - zajęcia po min. 4 godz. w każdy CZWARTEK od godz. 18:00 do 22:00. (Być może dojdzie inny dzień w tygodniu).

PRZEKONAJ SIĘ, CZY ZAJĘCIA W STUDIU CI ODPOWIADAJĄ - zapraszamy na pierwsze zajęcia GRATIS!!!

ZAINTERESOWANYCH proszę o KONTAKT:

INFO/ZAPISY: tel. 601 839 524, kasiaporywaczecial@o2.pl

www.porywaczecial.art.pl

---

Teatr Porywacze Ciał istnieje od 1992 roku. Tworzą go absolwenci wrocławskiej PWST - Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk - zawodowi aktorzy, którzy w swojej prywatnej scenie pełnią również funkcję dramaturgów i reżyserów. Teatr współpracuje z muzykami, plastykami, filmowcami oraz artystami z innych dziedzin sztuki.

Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk tworzą spektakle autorskie i bardzo różnorodne -salowe, plenerowe, muzyczne, monodramy, akcje jednorazowe, wystąpienia i działania na styku teatru i sztuki performance - wszystkie one mają wspólną cechę: są wypowiedziami autonomicznymi i totalnymi. W spektaklach twórcy testują różne formy i konwencje, wykorzystują stylistykę wodewilu, kabaretu i happeningu, balansując między bezpośredniością psychodramy a dystansem metafory. Posługują się strategią parodii i pastiszu, używają znaków i symboli kultury współczesnej, zestawiają teksty literackie z wulgaryzmami, arcydzieła z kiczem. Tworząc w swoich przedstawieniach nastrój prowokacji myślowej, językowej i formalnej, tropią "mitologie codzienne", które wytworzyło i wciąż na nowo tworzy współczesne społeczeństwo. Swoimi działaniami dają wyraz istnienia kultury karnawałowej, którą cechuje pluralizm przekonań, stylów życia, form zachowań i zarazem zachwianie uniwersalnych wartości. Pokazują człowieka współczesnego, którego tworzą zdegradowane mity i popęd, człowieka o zachwianej tożsamości. W swoich spektaklach twórcy mierzą się z mitami pop kultury, kpią z nich, przedrzeźniają je, a jednocześnie pokazują jak dalece są przez nie ukształtowani. To współcześni manieryści, którym nieobca jest postawa ironistów, prowokatorów i ekscentryków.

--

Na zdjęciu: Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk w spektaklu "Humanicana"

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji