Artykuły

Kielce. Sylwester z humorem, szampanem i gwiazdami

Największe przeboje operetki, musicalu i muzyki rozrywkowej w mistrzowskim wykonaniu przedstawione we wspaniałej atmosferze. Tak zapowiada się Gwiazdorska Gala Sylwestrowa "Z humorem i szampanem", która odbędzie się w niedzielę, 31 grudnia, o godzinie 21.30, w Wojewódzkim Domu Kultury.

Na scenie wystąpią czołowi polscy artyści scen operowych i operetkowych. W tym gronie znalazła się pochodząca z Chmielnika, Magdalena Idzik - mezzosopranistka, solistka Opery Narodowej. Ważnym wydarzeniem w karierze śpiewaczki był udział w wykonaniu Requiem Mozarta podczas uroczystego koncertu dla królowej belgijskiej Fabioli w piątą rocznicę śmierci króla Baudouina. Z Operą Narodową jest też związana sopranistka, Katarzyna Trylnik. Pojawią się też znakomi te głosy męskie. Paweł Skahiba to tenor, solista Opery Bałtyckiej w Gdańsku, ale współpracuje z teatrami operowymi i filharmoniami w całej Polsce, wykonując pierwszoplanowe partie w dziełach operowych, operetkowych i oratoryjnych kompozytorów różnych epok. Zaśpiewa również Dariusz Stachura - tenor, solista Teatru Wielkiego w Łodzi, nazywany polskim Pavarottim.

Solistom towarzyszyć będzie Strauss Ensemble - zespół muzyki wiedeńskiej, którego skład stanowią muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Wystąpią też: Ludmiła Worobec-Witek - kapelmistrz, wirtuoz skrzypiec oraz Artur Jaroń - pianista, gospodarz wieczoru.

Gwiazdorska Gala Sylwestrowa "Z humorem i szampanem". Wojewódzki Dom Kultury, niedziela, 31 grudnia, o godzinie 21.30, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Bilety w cenach: 100,120 i 150 złotych są do kupienia w impresariacie WDK (tel.: 41-36-55-144, 665-202-306), w kasach Orbisu, Omnii i w Agencji Artystycznej Pop-Art, tel.: 41-34-07-291,604-496-001,607-217-617.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji