Artykuły

Rawicz. Krystyna Sienkiewicz patronką festiwalu

Zmarła w 2017 roku aktorka Krystyna Sienkiewicz będzie miała swój festiwal. Podczas Gali w rawickim Domu Kultury, wieńczącej Ogólnopolski Festiwal Rzemiosła Aktorskiego "Rawicka Jesień Teatralna", artystka stanie się oficjalnym patronem wydarzenia.

Ogólnopolski Festiwal Rzemiosła Aktorskiego odbywa się w Rawiczu od 2 lat. W tym zyskał popularność dzięki niekonwencjonalnym sztukom i obecności wielu pierwszoplanowych aktorów. Stał się również miejscem promocji wielu młodych talentów.

Po przerwie spowodowanej chorobą właśnie w Rawiczu Krystyna Sienkiewicz na zaproszenie dyrektora Domu Kultury, reżysera współpracującego z nią przy trzech spektaklach, ponownie stanęła na scenie.

- Sama o sobie mówiła, że jest babcią chrzestną tego Festiwalu. Do dziś czuć w Rawiczu energię aktorki, którą rawiczanie chcą zachować, a Rawickiemu Festiwalowi Teatralnemu, nadać profil artystyczny, nawiązujący do jej słynnego określenia uprawianej przez siebie sztuki - "lirycznej komediantki" - tłumaczy Dariusz Taraszkiewicz, dyrektor rawickiego Domu Kultury, aktor i reżyser teatralny.

Gościem honorowym gali będzie Kuba Sienkiewicz - bratanek aktorki, znany polski muzyk rockowy, wokalista i gitarzysta, autor tekstów, lider zespołu Elektryczne Gitary.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji