Artykuły

Warszawa. Zbliża się finał projektu "Wilk" ADiTu

17 grudnia o godz. 19.00 w Instytucie Teatralnym odbędzie się premiera spektaklu "Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie" w ramach projektu teatralnego "Wilk" Agencji Teatru i Dramatu ADiT.

Projekt teatralny "WILK" stanowił cykl zajęć mających na celu kolektywne rozpoznanie tekstu debiutanckiej powieści Marka Hłaski, wymianę doświadczeń poprzez twórczą dyskusję nad jego kształtem oraz pracę nad koncepcją scenicznej realizacji. Finałem zespołowej praca

młodych uczestników z Joanną Grabowiecką (reżyseria), Arturem Pałygą i Sandrą Szwarc (dramaturgia) oraz Maciejem Ciochem (scenografia multimedialna) w ramach cyklu eksperymentalnych warsztatów jest premiera spektaklu i adaptacji scenicznej utworu pt. "Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie".

Joanna Grabowiecka: "Najistotniejsze pytanie wokół którego młodzież wracała krążąc wokół "Wilka" brzmi - co mogę zrobić z własnym życiem teraz, jakich wyborów powinienem dokonać, aby w przyszłości móc decydować o sobie. Hłasko nie pozostawia złudzeń. Jego bohater był z góry skazany na porażkę. Nie mając wystarczającego oparcia w rodzinie, bliskich, w środowisku, jego marzenia i plany na przyszłość okazały się mrzonką. W spektaklu pytamy również o przyszłość bohatera "Wilka"; jakich wyborów mógłby dokonywać dzisiaj i jakie mieć szanse na spełnienie".

***

"Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie" na podstawie powieści Marka Hłaski "Wilk"

Premiera 17 grudnia, godz. 19.00 Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego (wstęp bezpłatny)

Produkcja: Agencja Dramatu i Teatru ADiT

Partnerzy: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, MEDIATEKA StartMeta

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji