Artykuły

Warszawa. Forum dyskusyjne wokół "Domu lalki" w Polskim

19 października o godz. 18.00 w Cafe Teatr odbędzie się towarzyszące niedawnej premierze "Domu lalki" forum dyskusyjne "Uzależnieni od miłości. O ibsenowskiej Norze i innych". Gośćmi Forum będą Agnieszka Lipiec-Wróblewska, Ewa Woydyłło-Osiatyńska i o. Jacek Gużyński.

Forum dyskusyjne towarzyszące premierze spektaklu "Dom lalki" Henrika Ibsena w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej

"Uzależnieni od miłości. O ibsenowskiej Norze i innych"

Udział wezmą:

Agnieszka Lipiec-Wróblewska - reżyserka teatralna, telewizyjna, radiowa, scenopisarka. Absolwentka Wiedzy o Teatrze i Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej. Zadebiutowała "Moim pierwszym honorarium" Izaaka Babla w Teatrze Telewizji (1995), gdzie wyreżyserowała kilkanaście przedstawień, m.in. nagrodzone Grand Prix Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie "Posprzątane" Sarah Ruhl. Reżyserowała również w Teatrze Studio, Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, Teatrze Ateneum, Na Woli i Nowym w Warszawie, Teatrze Wybrzeże w Gdańsku i w wielu innych, a także w Teatrze Polskiego Radia.

Ewa Woydyłło-Osiatyńska - doktor psychologii, zajmuje się leczeniem uzależnień w Ośrodku Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Rozpowszechniła w Polsce leczenie według tzw. modelu Minnesota, opartego na filozofii Anonimowych Alkoholików. Autorka wielu książek, m. in: "Zaproszenie do życia", "W zgodzie ze sobą", "Aby wybaczyć" i "Sekrety kobiet". Za osiągnięcia w dziedzinie terapii i profilaktyki uzależnień otrzymała medal św. Jerzego, a za pracę z uzależnionymi w więzieniach -

odznaczenie Ministra Sprawiedliwości.

Paweł Gużyński OP - dominikanin, rekolekcjonista, liturgista. Pochodzi z Torunia. W 1988 r. włączył się w działalność toruńskiego oddziału Ruchu "Wolność i Pokój". Odmówił zastępczej służby wojskowej na warunkach zaproponowanych przez władzę. Był duszpasterzem akademickim w Poznaniu i Rzeszowie oraz przeorem klasztoru Dominikanów w Łodzi (2012-2015). Prowadził program Rozmównica w Religia.tv. Współpracownik Boska TV, prowadzi vlog Mimochodem w Boska.tv oraz blog w serwisie Natemat.pl. Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności (2016).

Spotkanie poprowadzi Janusz Majcherek - historyk teatru, wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Autor książek "Niedoskładanka. Teksty o teatrze" i "Kryptonim Dziady. Teatr Narodowy w sezonie 1967/1968" (współautor: Tomasz Mościcki). Od 2017 r. dyrektor Artystyczny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

19 października, godz. 18.00, Café Teatr (wejście od ul. Karasia 2)

Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji