Artykuły

Rawicz. III Festiwal Rzemiosła Aktorskiego niebawem

W Domu Kultury w Rawiczu po raz trzeci odbędzie się Festiwal Rzemiosła Aktorskiego - Rawicka Jesień Teatralna - aktor. W tym roku publiczność, będąca jury przeglądu, oceniać będzie warsztat i walory artystyczne panów. Pierwszy spektakl - 22 października.

Ocenie (będącej tak naprawdę manifestacją uwielbienia artystów i sztuki Teatru przez Rawiczan i gości z innych miast) poddani będą m.in. Jan Peszek, Marian Opania i Rafał Rutkowski. Podczas rawickiej premiery " Rannego ptaszka" pojawi się jednak odstępstwo od zasad regulaminowych tegorocznej edycji w postaci Barbary Bursztynowicz, która rolą Lilly wraca na deski teatralne po dłuższej na nich nieobecności.

Zeszłoroczny festiwal wygrała Justyna Sieńczyłło ze spektaklem "Mój dzikus" w reżyserii Emiliana Kamińskiego. W 2015 roku Krystyna Sienkiewicz swoim recitalem pt. "Przyjdą nieba łaskawsze" otwierała pierwszą edycję festiwalu. W tym roku podczas gali zakończenia, festiwal zostanie nazwany Jej imieniem. Wystąpią Dominika Gwit oraz Kuba Sienkiewicz. Prowadząca: laureatka ubiegłorocznej edycji festiwalu Izabela Noszczyk.

Galę uświetni premiera spektaklu "Grzechy i rozpamiętywania" - Na podstawie "Ślubów panieńskich" Aleksandra Fredry w wykonaniu grupy teatralnej "Decem Toys", Rawickiego Teatru Komedii oraz zaproszonych gości.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji