Artykuły

Warszawa. Pomianowska i Kiniorski na Muzycznej Scenie OFF

Instrumentalistka i wokalistka Maria Pomianowska oraz kompozytor Włodzimierz "Kinior" Kiniorski wystąpią we wtorek w warszawskim PROM-ie Kultury Saska Kępa. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Muzyczna Scena OFF.

Według organizatora cyklu "Muzyczna Scena OFF" Mirona Zajferta Maria Pomianowska to "pierwsza dama naszej muzyki etnicznej, multiinstrumentalistka, wokalistka, niestrudzona badaczka brzmień i możliwości polskich instrumentów dawnych". - Włodzimierz "Kinior" Kiniorski to kompozytor, improwizator i wybitny, kojarzony z jazzem saksofonista - dodał.

Podczas wtorkowego koncertu Pomianowska i "Kinior" zagrają materiał z projektu pt. "Smok dwugłowy", który - jak podkreśla Zajfert - "jest wyjątkowym efektem ich współpracy, odkrywającym nowe muzyczne lądy i radykalnie przekraczającym stylistyczne bariery". - To ekspresyjna i głęboko emocjonalna, osadzona w przestrzennych elektronicznych aranżacjach, magiczna opowieść, która jest niespotykaną dotąd fuzją możliwości brzmieniowych dawnych instrumentów i niezwykłych jazzowych improwizacji. Autentyczna muzyczna przygoda z najwyższej półki - mówi organizator cyklu "Muzyczna Scena OFF"

- Tych dwoje nietuzinkowych artystów znanych jest z odważnych i różnorodnych muzycznych poszukiwań, bezkompromisowych wykonań i pasji wymykających się współczesnym ramom gatunkowym - ocenił Zajfert.

Maria Pomianowska jest polską multiinstrumentalistką (gra m.in. na sarangi, suce biłgorajskiej), wokalistką, kompozytorką i pedagogiem. Prowadzi studia nad unikatowymi technikami gry na instrumentach muzycznych Azji i Europy; tworzy zespół muzyki indyjskiej Raga Sangit.

Włodzimierz "Kinior" Kiniorski jest polskim muzykiem i kompozytorem, grającym m.in. na saksofonie. Współpracował m.in. z Twinkle Brothers oraz zespołem Trebunie-Tutki.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji